newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
Орест Сохар
Орест Сохар
Шеф-редактор Obozrevatel

Блог | Націоналізація Приватбанку: основні сценарії

коломойський та гонтарєва

Подія фінансового сезону - націоналізація Приватбанку - може відбутися нині ввечері. З цього приводу планується засідання РНБО. Країну сповістять, щоправда, лише завтра.

Видео дня

Проте, це лише один із сценаріїв, оскільки багато хто радить нашим зверхниками провести цю процедуру у п'ятницю, після ухвалення у першому читанні бюджету, крім того, 23 грудня - дата, набагато зручніша з точки зору календаря платежів.

В якості найімовірнішого топ-менеджера розглядається нинішній керівник Олександр Дубілет. Дубілет, по-перше, знає всі шпаринки банку, і, по-друге, це для нього добра нагода пом'якшити кримінальну відповідальність за доведення банку до такого стану, адже намалювалася дірка в 140 млрд. грн, і виникла вона не сама по собі, а в тому числі - й через інсайдерське кредитування.

В Мінфіні немає фахівця, здатного на потрібному кваліфікаційному рівні взятися за управління Приватом. Розглядалася кандидатура банкіра Юрія Блащука, а також передача в управління міжнародній компанії, але рішення прийнято на користь чинного топ-менеджера. Джерела не виключають, що іноземці незабаром зайдуть у банк, принаймні - в правління.

За попередньою інформацією, власники Привату звернуться до влади з проханням націоналізувати установу, тобто відбудеться добровільна передача активу. При цьому нинішні власники мають подати план дофінансування банку, однак обсяг докапіталізації викликає серйозні суперечки між Коломойським та переговорниками від влади.

За попередніми планами, зупинка в роботі банку не повинна тривати більше декількох днів.

UPD. Джерела кажуть, що тимчасовим адміністратором Привату буде Олександр Шлапак.

Нинішній голова правління Дубілет не може обіймати цю посаду згідно із чинним законодавством. Хоча в перспективі може йти мова про призначення його головою правління - після завершення перехідного періоду.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...