Росія не розпочне широкомасштабну війну проти України за однієї умови

51.6т

Росія оголосила повну мобілізацію усіх резервістів на території РФ і нині веде перевірку усіх заводів, які можуть працювати чи працюють на зміцнення обороноздатності. Вчора, 28 серпня, почалося перекидання багатотисячного війська безпосередньо до Криму. Це мобілізація. Вони вже почали оборудувати місця дислокації, тобто копати там укріплення.

На разі ми бачимо підготовку або імітацію підготовки широкомасштабних військових дій, але сказати, чи буде війна – складно. Її може і не бути, тому що будь-якого роду такі пересування військ можуть бути просто "козиром" для майбутніх переговорів. Я схиляюся до того, що, можливо, будуть великі провокації на фронті. Саме тому Україні необхідна мобілізація. Сподіваюсь, вона буде через два-три місяці. Як резервіст, як офіцер, я розумію, що мене можуть викликати. Я готовий до цього.

Західні ЗМІ загострюють увагу на Маріупольському напрямку, мовляв, проросійські війська намагатимуться туди зайти. Втім необхідно зрозуміти, що за класичною психологією, противник не відкриватиме особливості своїх планів, він діятиме стратегічно. Можливо, ця інформація розрахована на те, щоб українська армія зараз перекине свої резерви на той напрямок… а удар може бути і з Артемівського напрямку, наприклад. Тому зараз обговорювати можливий напрям наступу немає сенсу, позаяк передбачити це неможливо. Якщо хтось зараз скаже, що розуміє плани Путіна – це брехня. Давайте згадаємо, як Росія в 90-х роках проводила подібні навчання у Грузії і ніхто не очікував наступу, а він був.

Головне, що нам важливо зрозуміти: напад не відбудеться, якщо Україна гідно підготується. Саме тому нині не слід сіяти паніки, треба просто діяти.

Говорячи про підготовку, зауважу, що з вересня в Україні повинні проходити збори 1-4 хвиль мобілізації по спеціальностям. Тобто, зараз навіть ті спеціалісти, які прибули в травні, також будуть проходити збори, якщо ЗС їх потребують. Це нормальна законна практика. І це, до речі, індикатор, який свідчить про те, що Міністерство оборони і Генштаб ВСУ розуміє всі складнощі соціально-економічної ситуації, але разом із тим дає адекватну оцінку загрозам, які йдуть з боку Росії.

Читайте все новости по теме "АТО на Донбассе" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости