Що потрібно для виплат вкладів проблемних банків?

Не всі власники банків в умовах виходу з кризи готові чи можуть надавати належну допомогу тим установам, власниками якої вони є. Відсутність такої допомоги, відсутність планів фінансового оздоровлення призводить до того, що НБУ приймає болючі, але об’єктивні рішення про виведення цих установ з ринку.

Держава в особі уряду і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб буде робити все можливе, щоб ті вклади, які гарантуються державою, були виплачені, і через це фонд завжди буде отримувати потрібну допомогу. Але важливіша зараз не допомога з бюджету, а те, як швидко і ефективно фонд може запровадити прозорий механізм продажу того майна, яким володіє. З одного боку, це ці прозорі процедури фонду з продажу майна, а друге – підприємницький клімат, щоб інвестори хотіли купувати це майно, а не навпаки, думали, як вивести свої активи на другу юрисдикцію.

У ФГВФО зараз є заставного майна на 300 млрд грн. Тому сума, яку фонд нещодавно запросив с бюджету – 10 млрд грн – не є значною в порівнянні з обсягом заставного майна у грошовому еквіваленті.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости