УкрРус

Міністр вибачень

Читати українською

Арсен Аваков вчергове має вибачитись. Зайвого він наговорив близько півроку тому, цього тижня це підтвердив Печерський суд – зобов’язав головного міліціонера країни вибачитися перед Олегом Тягнибоком за безпідставні звинувачення в організації заворушень під стінами парламенту 31 серпня, коли від вибуху гранати загинули і постраждали люди. Імідж суду також трохи під питанням, але менше з тим.

Натомість імідж і діяльність Авакова питань не залишають. За останній час він приміряв на себе роль міністра Фейсбука, міністра необґрунтованих звинувачень, міністра кидання склянками… Цікаво, коли ж настане черга міністра внутрішніх справ?

Міністр Аваков – чи не найпродуктивніший маестро вкидів за останні пару років. І це не порожні слова. Ситуація з Тягнибокам далеко не єдина. 2014 року Аваков звинуватив штаб кандидата в мери Одеси Едуарда Гурвіца в організації подій 2 травня в місті. Власне, соратників конкурента Геннадія Труханова названо причетними до вбивства людей. Фактично це зіграло на руку регіоналу, який в результаті переміг на виборах міського голови у травні 2014. Цікаво, чи Аваков розумів це? Він свідомо дискредитував єдиного сильного конкурента Труханова – Гурвіца? Питання риторичне. У відомстві потім спростували цю заяву і визнали, що у них нема доказів причетності Гурвіца і місцевого УДАРу до організації злочину 2 травня, але інформаційна хвиля від звинувачень міністра вже накрила місто та країну.

У червні 2015 року Авакову доводилось двічі забирати свої слова назад: щодо звинувачень журналіста Жана Новосельцева у причетності до вбивств на Майдані і щодо звинувачень Віктора Зубрицького в організації тітушок.

Ну і ось тепер Тягнибок.

І все б нічого: напортачив – вибачився. Але коли це входить в систему, то це яскравий показник того, що людина трохи не на своєму місці. Саме його міністерство має стояти на сторожі таких справ, шукати правду, розслідувати… А як воно буде це робити, коли його очільник направо і наліво, літературно і не дуже коментує будь-яку подію "як бог на душу положить". Можливо, для Авакова треба створити окреме міністерство, наприклад, міністерство коментарів та гучних заяв.

І це все було б смішно, якби не одне але. Безпідставні звинувачення Авакова приносять реальну шкоду суспільству і країні. Та ж сама ситуація с Гурвіцем і Трухановим. Зараз ситуація з Тягнибоком лише грає на руку партії "Свобода" та її лідеру. Радикальний політик отримав імідж жертви, а це в нашому суспільстві чи не найпопулярніший образ. І політсила, яка таки мала стосунок до тих трагічних подій, тепер отримала документальне підтвердження політичних утисків. Тобто Аваков, замість пошуку справжніх винуватців, влаштував чехарду, результатом якої знову став лише піар і жодного просування у пошуках правди.

Ну і вишенька на торті, свіженька. "Може, це були терористи". Так відкоментував Аваков погоню і стрільбу, яку влаштувала столична патрульна поліція 7 лютого, і у результаті якої загинув 17-річний хлопець. Ситуація складна, і я не хочу ставати ні на чий бік. Але терористи… Міг би вигадати щось креативніше…

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги