Арсен Аваков вчергове має вибачитись. Зайвого він наговорив близько півроку тому, цього тижня це підтвердив Печерський суд – зобов’язав головного міліціонера країни вибачитися перед Олегом Тягнибоком за безпідставні звинувачення в організації заворушень під стінами парламенту 31 серпня, коли від вибуху гранати загинули і постраждали люди. Імідж суду також трохи під питанням, але менше з тим.

Натомість імідж і діяльність Авакова питань не залишають. За останній час він приміряв на себе роль міністра Фейсбука, міністра необґрунтованих звинувачень, міністра кидання склянками… Цікаво, коли ж настане черга міністра внутрішніх справ?

Міністр Аваков – чи не найпродуктивніший маестро вкидів за останні пару років. І це не порожні слова. Ситуація з Тягнибокам далеко не єдина. 2014 року Аваков звинуватив штаб кандидата в мери Одеси Едуарда Гурвіца в організації подій 2 травня в місті. Власне, соратників конкурента Геннадія Труханова названо причетними до вбивства людей. Фактично це зіграло на руку регіоналу, який в результаті переміг на виборах міського голови у травні 2014. Цікаво, чи Аваков розумів це? Він свідомо дискредитував єдиного сильного конкурента Труханова – Гурвіца? Питання риторичне. У відомстві потім спростували цю заяву і визнали, що у них нема доказів причетності Гурвіца і місцевого УДАРу до організації злочину 2 травня, але інформаційна хвиля від звинувачень міністра вже накрила місто та країну.

У червні 2015 року Авакову доводилось двічі забирати свої слова назад: щодо звинувачень журналіста Жана Новосельцева у причетності до вбивств на Майдані і щодо звинувачень Віктора Зубрицького в організації тітушок.

Ну і ось тепер Тягнибок.

І все б нічого: напортачив – вибачився. Але коли це входить в систему, то це яскравий показник того, що людина трохи не на своєму місці. Саме його міністерство має стояти на сторожі таких справ, шукати правду, розслідувати… А як воно буде це робити, коли його очільник направо і наліво, літературно і не дуже коментує будь-яку подію "як бог на душу положить". Можливо, для Авакова треба створити окреме міністерство, наприклад, міністерство коментарів та гучних заяв.

І це все було б смішно, якби не одне але. Безпідставні звинувачення Авакова приносять реальну шкоду суспільству і країні. Та ж сама ситуація с Гурвіцем і Трухановим. Зараз ситуація з Тягнибоком лише грає на руку партії "Свобода" та її лідеру. Радикальний політик отримав імідж жертви, а це в нашому суспільстві чи не найпопулярніший образ. І політсила, яка таки мала стосунок до тих трагічних подій, тепер отримала документальне підтвердження політичних утисків. Тобто Аваков, замість пошуку справжніх винуватців, влаштував чехарду, результатом якої знову став лише піар і жодного просування у пошуках правди.

Ну і вишенька на торті, свіженька. "Може, це були терористи". Так відкоментував Аваков погоню і стрільбу, яку влаштувала столична патрульна поліція 7 лютого, і у результаті якої загинув 17-річний хлопець. Ситуація складна, і я не хочу ставати ні на чий бік. Але терористи… Міг би вигадати щось креативніше…

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги