УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Сергій Старенький
Сергій Старенький
Екс-Голова Державної Пенітенціарної служби України

Блог | Під враженням нового знання про патрульну поліцію...

поліція України

Вчора мав можливість посперечатися (по доброму, не агресуйте відразу)))  з патрульними Львівської області.

Видео дня

Зупинили моє авто за порушення розмітки. За кермом був не я (нога трохи боліла, сидів поряд). Водій з порушенням погодився, співпрацював з поліцією (як вони говорять зараз). Тому я мав можливість просто спостерігати, доки самі мене не зачепили - дайте поліс страхування. Ну, слово за слово, пояснив що це не зовсім законні вимога, але поліс показав - не жаль).

Далі почали кругом ходити - а покажіть номер кузова, показують якісь папірці-орієнтування на дві схожі машини, але іншого кольору )))

Пояснив, що не праві, але номер дав подивитися - не жаль).

Але то таке, робочі моменти.

А от що сумно - це висновки з спілкування на загальну тему роботи поліції. Розмова з напарником патрульного, поки той писав постанову:

- Ви можете оскаржити наші дії.

Читайте: Как полиция спасла малыша и "забила" на пьяного отца

- так. Можу. Але можу іх і не виконувати, якщо вони незаконні. До речі, Ви знаєте, що в Києві більшість водіїв, які оскаржують дії патрульних, виграють ці справи?

- ні, у нас інша статистика, ми майже завжди праві. Нам доводять таку інформацію.

- знаєте, "доводять інфу" та "реальність" не завжди співпадає.

- ну можливо, з нашою судовою системою навіть винний стане невинним. Всі судді - негідники. Ми ловимо-вони потім відпускають.

- а Ви не допускаєте, що просто поліція не доводить вину? Не підкріплює це доказами, неправильно складає матеріали. Тому суди не можуть винести каральне рішення.

- ні. Ми все робимо правильно.

- ну як же правильно? От наприклад ми зараз розмовляємо. І Ви знімаєте мене на відеореєєстратор. А Ваш напарник знімав водія, та автомобіль. Це ж "поліцейський захід" а законом передбачено, що Ви повинні попередити про його застосування. Але не попередили. (Починає виключати реєстратор). І якщо Ви спробуєте заявити цей запис як доказ, суд його не прийме. А от я маю право Вас знімати без попередження, тому що Ваша діяльність є публічною.

-чого це? В мене ж такі ж права громадянина як і у Вас.

-в тому то й справа, що ні. Поки Ви на службі - Ви не громадянин, Ви представник держави, іі маленька частина. І у протистоянні під час розбору порушення громадянина Ви є частиною держави, іі посадовою особою. І користуєтесь всім механізмом примусу держави, іі системою. А громадянин сам, проти всієї держави. І може захищати себе в будь-який спосіб. А Ви, як представник держави, повинні залишатись чітко в рамках закону. Такий запобіжник придуманий, щоб урівняти можливості в протистоянні громадянинVSдержава. І саме Ви (держава) повинна надати суду докази винності (зібрані в законний спосіб) а не громадянин повинен доводити свою невинуватість. А не оскаржувати потім незаконні дії поліцейського.

Читайте: "Киотские" Mitsubishi для Нацполиции с наценкой в $10 миллионов

Бачу, що не погодився, залишився при своїй думці.

Але не сподобалось мені інше - я побачив повне небажання до самоконтролю та роботи над своїми помилками. Ми всі робимо іх, особливо на початку служби. Когось вчать наставники, когось прокурори (((, когось громадяни. На жаль у спілкуванні з різними поліцейськими я бачу фанатичність у самоствердженні та небажання чути інших. Чи то так на розводах "доводять", чи то на відборах так добирали, але чітко прослідковується позиція - "тільки ми праві, ми єдині боремось з безладом, заради цього нам самим можна відступати від закону, всі інші - наші противники".

Це такий сучасний "конфлікт Жеглова і Шарапова". Тільки тоді він був всередині самої міліції, а зараз всередині патрульної поліції здається його немає. Там одні Жеглови. Так, образ Жеглова багатьом симпатичний. Як і образ Сталіна - "він же навів порядок".

Але я точно знаю одне. Будь-яка правоохоронна система, яка не схильна до визнання своїх помилок та роботи над ними - приречена на ненависть власного народу. І це ніяк не співпадає з визначеним основним критерієм роботи патрульної поліції - довіра населення.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...