Двоє підлітків дивом залишилися живими

Авдіївка

За останні тижні ескалації, після 29 січня в Авдіївці було пошкоджено 328 цивільних будинків, два з них вчора. За весь час війни - 1032 будинків в приватному секторі і 91 багатоповерхівка.

Сьогодні разом з депутатом Європарламенту Ребеккою Хармс і Марією Іоновою ми побували в будинках, куди снаряди влетіли 17 лютого, минулої п'ятниці. Тоді два підлітки дивом залишилися живими, вони грали в комп'ютер в цій кімнаті, від якої залишилися мури зі шпалерами з Нью-Йорком. Хлопців привалило стіною, але з ними був ангел-охоронець.

А поблизу іншого будинку вбило людину, обстріли велися з танку зі сторони Горлівки.Зараз бригади рятувальників розбирають завали.

Видео дня

Моя героїня дня - дівчина Аня. Їй 30 років, єдина жінка в бригаді рятувальників, яка разом з колегами намагається якомога швидше працювати. Танковий снаряд влучив в будинок, провалилося відразу кілька квартир і зараз місцева влада має думати, як їх відновити, а жителі і досі в шоці. Злагоджена і точна робота Ані заворожує, я ще раз переконуюся, скільки дивних людей навколо відкрила ця страшна війна.

Ребекка теж шокована, хоч це не перший її візит на Донбас. Згідно останніми домовленостями, досягнутими на зустрічі ТКГ в Мінську 15 лютого і міністрами закордонних справ нормандського формату під час Мюнхенської конференції 18 лютого, про повне дотримання тиші і розведення важкої техніки по всій лінії фронту саме до 20 лютого. Ми приїхали в Авдіївку, аби побачити, чи працює режим тиші.

Місцева влада, голова РВЦА Павло Малик і заступник комбрига 72-ої бригади Олександр Самарський розповідають, що вночі були поодинокі обстріли, зранку провокації, але в цілому спокійніше, аніж пару днів тому, коли були загиблі і серед військових і цивільних. В неділю через обстріли Авдіївка знову була знеструмлена і без води, тому зараз йдуть ремонтні роботи, аби дати цивільному населенню воду і світло. Павло спілкується із саперами, які мають обстежити 14-поверхівку, туди влетів снаряд, стирчить в стел і схоже, не розірвався.

Я щиро захоплююся Павлом і не знаю, коли він спить, він усвідомлює свою відповідальність за це місто, він виїжджає в усі ризиковані точки, миттєво організує ремонті бригади. Можливо, деяким мерам, що роками не можуть впоратися зі сміттям, варто приїхати на пару діб в Авдіївку, подивитися, як то воно керувати містом на лінії фронту і давати місту раду?

Поки ми об'їжджали пошкоджені об'єкти - десь далеко бухкало. Цікаво, чи багато європейців і послів, які так ратують за вибори на Донбасі, готові, як Ребекка, приїхати в Авдіївку хоч на пару годин.

Окрім спілкування з місцевим населенням і моніторингу гуманітарної ситуації, ми змогли поспілкуватися і з нашими військовими, побували на позиціях 72-ої бригади. Всі дерева тут зчесані, видно, звідки прилетіли снаряди, навколо валяються осколки " Градів", що прилетіли сюди під час останнього загострення, наприкінці січня-на початку лютого. Наші позиції і наші військові знаходяться на території, визначеній Мінськими угодами, тому всі спроби ДРГ і бойовиків обстрілювати і провокувати українських військових ми розцінюємо як грубе порушення Мінських угод.

До речі, Ребекка Хармс відзначила, що для неї це важливий факт, який мало розуміють і знають в Європі, що українські позиції знаходяться далеко від лінії домовленостей Мінських угод вересня 2014 року, бо ці домовленості були порушені РФ і бойовиками. І вона буде доносити цю інформацію своїм європейським партнерам і колегам.

На фронті, попри одиночні провокації, сьогодні відносна тиша. Але відведення важкої техніки зірвано, і зірвано не українською стороною. Та й режим тиші відносний.

Наостанок спитали хлопців, що вони думають про так звану блокаду. "Ми про неї не думаємо. У нас на це немає часу. Ми Україну захищаємо!", - відповіли хлопці із героїчної 72-ої бригади. Дай Бог їм здоров'я і захисту.

P. S. Традиційно ми приїхали не з пустими руками. Передали Авдіївці генератори, а хлопцям з 72-ої оптику і ще дещо, що вони просили під час останньої зустрічі тиждень тому. Також передали принтери і іншу необхідну техніку для покращення роботи на КПВВ Краматорському прикордонному загону. Дякуємо БПП , а також меценатам, які допомогли із закупівлею техніки.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...