УкрРус

Чому я утримався під час голосування

Фракція "Батьківщина" учора прийняла рішення, суть якого зводиться до ключової вимоги: підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом можливе тільки після звільнення Юлії Тимошенко.

Такої позиції відтепер мають дотримуватися усі члени фракції - у спілкуванні з іноземними послами, представниками Євросоюзу, журналістами, під час міжнародних зустрічей, на семінарах і круглих столах.

Рішення прийнято практично одностайно (один утримався), після тривалого виступу Григорія Немирі, який серед іншого послався на письмове звернення Юлії Тимошенко.

Поясню, чому я утримався під час голосування.

Моя позиція, так само як і нашої партії "Громадянська позиція", залишається послідовною і незмінною впродовж років: Угода про асоціацію з Євросоюзом має бути підписана, попри наявність в Україні серйозних внутрішніх проблем, у тому числі незаконно засуджених політв'язнів.

По-перше, Угода про асоціацію з Євросоюзом є стратегічно важливою для України й українського народу на довгострокову перспективу.

По-друге, це "точка неповернення" у намірах Кремля втягнути Україну у всілякі євразійські, митні та інші союзи.

По-третє, це вибір не географічний - вибір системи цінностей.

По-четверте, це Угода не з Януковичем, а з Україною - не Янукович починав євроінтеграцію і не він її завершуватиме.

По-п'яте, після підписання Угоди з Євросоюзом шанси на звільнення Юлії Тимошенко збільшуються, як і збільшується шанс на зміну нинішньої влади мирним шляхом.

По-шосте, нагадаю: сама Юлія Тимошенко (як і Юрій Луценко) раніше письмово зверталася із-за грат до лідерів Євросоюзу - з проханням підписати Угоду про асоціацію з Україною.

Нарешті, мій останній аргумент, який уже озвучував європейським лідерам і послам: навіть якби не Юлія Тимошенко, а я сам (стукаю по дереву) сидів за ґратами, я би так само просив Євросоюз підписати з Україною угоду про асоціацію.

З наведених причин я не міг підтримати - і не підтримав згадане рішення фракції "Батьківщина".

Вважаю його помилковим і шкідливим - для України насамперед, але й для ув'язненої Юлії Тимошенко теж.

Переконаний, протягом наступних кількох місяців ми всі разом маємо докласти надзусиль, аби Україна не втратила у Вільнюсі в листопаді свій історичний шанс - і угоду з Євросоюзом таки було підписано!

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги