Про кримських татар забули навмисно?

Кримські татари

19 грудня ООН ухвалила резолюцію щодо порушень прав людини в Криму. І в нас це голосування сприймалася як велика дипломатична перемога. Утім вчора один іншоземний дипломат спитав мене, чого з цієї резолюції випало визначення "кримських татар як корінного народу півострова". Чи не збирається Україна як держава після повернення півострова до свого складу вести стосовно кримських татар ту саму політику, що була до анексії. Мені не було що відповісти, бо не читав повний текст резоюції за 2016 рік.

Відкрив його англійською - є в ній про переслідування кримських татар, заборону Меджлісу, зникнення людей, політичні переслідування та у'вязнення.

Проте скидається про корінний народ забули навмисно. В іншій резолюції - Європарламенту по Криму від 4 лютого 2016 року перше визначення корінного народу є в параграфі "F whereas the entire population of Crimean Tatars, an indigenous people of Crimea, was forcibly deported to other parts of the then USSR in 1944, with no right to return until 1989".

Видео дня

Європейська резолюція здебільшого схожа на ту, що майже за рік ухвалила ООН. Утім чи не в кожному реченні подібному до ООНівській європейці підкреслювали, ким є кримські татари для півострова.

Ось речення щодо заборони Меджлісу: Points out that the ban on the Mejlis of the Crimean Tatar People, which is the legitimate and recognised representative body of the indigenous people of Crimea, will provide fertile ground for stigmatising the Crimean Tatars...

В цьому реченні Європарламент зазначає історичні злочини проти кримських татар Recalls that the indigenous Crimean Tatar people have suffered historic injustices which led to their massive deportation by Soviet authorities and to the dispossession of their lands and resources...

Ось така деталь. Як і декомунізація населенних пунктів в Україні. Всім можна повернутися до історичних назв зараз, ба більше якщо немає історичних - вигадають сучасну аби не комуністичну, і лише кримським татарам можна повернути той дріб'язок із сімдесяти назв після деокупації.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.