Вигнання Шлосберга: як у Росії мстять за правду про війну в Україні

32.2т

Журналіст із Пскова Лев Шлосберг був одним із перших, хто оприлюднив інформацію про загибель десантників із його рідного міста у війні на Донбасі. Розслідування, що було оприлюднено у створеній Шлосбергом газеті "Псковская губерния", мало свої передбачувані наслідки: журналіст був жорстоко побитий. Зловмисників, звичайно, так і не знайшли, пише Віталій Портніков для "Радіо свобода".

Через рік колеги Шлосберга по Псковським обласним законодавчим зборам позбавили його депутатських повноважень. Рішення – абсолютно незаконне – було підготовлено депутатами від усіх чотирьох фракцій "шахраїв і злодіїв" – "Єдиною Росією", "Справедливою Росією", ЛДПР і комуністами. Кожна з цих партій – по суті, не партія, а злочинне співтовариство. Кожна підтримала анексію Криму і війну проти України. Кожна – банда корупціонерів, що яскраво продемонстрував арешт всієї верхівки "Єдиної Росії" в Республіці Комі. І зрозуміло, що позиція Шлосберга – лідера місцевого відділення опозиційної партії "Яблуко" – не могла їм сподобатися.

Стверджують, що "останньою краплею" стала публікація у "Псковской губернии", яка розповідала про можливу причетність місцевого губернатора Олега Турчака до побиття відомого журналіста Олега Кашина. Московські ЗМІ чимало писали про цю гучну історію, а в Пскові вирішили її не помічати. Але я думаю, що "чорна мітка" Шлосбергу була виписана давно – і не у Пскові, а у Москві.

Полювання на нього почалося після оприлюднення фактів про жертви "гібридної війни" – адже ми пам’ятаємо, як наполегливо Путін хотів приховати участь росіян у ній. А потім був пошук приводу, який дозволив би – нехай і дуже сумнівно – позбавити Шлосберга депутатських повноважень. Бо на його прикладі влада переконалася, що в депутатському корпусі – навіть місцевому – не повинно бути буквально жодної порядної людини. І звідусіль, де це можливо, їх виганяють. Навіть коли люди голосують за чесних людей, а не за негідників, що підтримують Путіна.

Варто нагадати, що вбитий автор доповіді про участь російських військових у підлій війні на Донбасі Борис Нємцов теж був депутатом регіональних законодавчих зборів Ярославської області.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги