Біонік Хілл – наймасштабніша земельна афера Києва

Біонік Хілл – наймасштабніша земельна афера Києва

"Біонік Хілл" було заплановано як проект інноваційного IT парку та передбачало створення бізнес-центрів, наукових центрів, високотехнологічної виробничої бази, житла, навчальних закладів, спортивно-оздоровчого комплексу та торгово-розважального центру. Але в історію цей проект увійде як багатомільйонна афера представників колишньої влади.

8 жовтня 2009 року Київська міська рада прийняла Рішення, яким безкоштовно надала 147,11 га Біличанського лісу у власність обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельний кооператив "Житлобудсервіс".

У липні 2012 року цей житловий кооператив вніс зазначену земельну ділянку до статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю "Біонік ленд", яке відразу ж уклало договір оренди земельної ділянки на 147 га з Товариством з обмеженою відповідальністю "Біонік Девелопмент" для будівництва "Техномістечка".

Видео дня

Для створення інфраструктури Техномістечка було прийнято Розпорядження КМДА від 08.10.12 року №1749 щодо будівництва під'їзної дороги до інноваційного парку "Біонік Хілл" та Постанову Уряду України від 31.10.12 року №1014 "Про деякі питання підготовки до реалізації національного проекту "Технополіс".

А вже на виконання цих документів Київська міська рада вносить до бюджету на 2013 рік витрати на будівництво доріг та інженерних мереж до цього "інноваційного IT парку" в розмірі 216,7 мільйонів гривень.

Таким чином, територіальна громада Києва не тільки безоплатно втратила 147 га Біличанського лісу, але ще й повинна була власним коштом побудувати інфраструктуру для "інноваційних котежних містечок", в той час як на капітальний ремонт всього житлового фонду міста було виділено значно менші кошти.

Природно, що зазначені дії не викликали в захвату у киян, які вийшли на масові акції проти реалізації цих планів, а також подали кілька позовних заяв, в яких просили суд скасувати корупційні рішення та зупинити розкрадання майна громади.

Лише після виборів Київської міської ради в травні 2014 року новостворена Тимчасова контрольна комісія Київради з питань перевірки легітимності рішень Київської міської ради, прийнятих після травня 2006 року розпочала перевірку фактів, зазначених в скаргах та позовах громадян.

Розглянувши подані матеріали, Комісія прийшла до висновку що при підготовці та прийнятті рішення Київської міської ради від 8 жовтня 2009 року № 362/2431 "Про передачу земельної ділянки обслуговуючому кооперативу "Житлово-будівельний кооператив "ЖИТЛОБУДСЕРВІС" для житлового будівництва на вул. Пономарьова, 1-а у Святошинському районі м. Києва" та рішення Київської міської ради від 28 вересня 2006 року N 83/140 "Про надання та передачу Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового комплексу та житлових будівель спеціального призначення на вул. Львівській, 15 у Святошинському районі м. Києва" були допущені чисельні і грубі порушення чинного законодавства.

Оскільки на цей момент в судах розглядаються позови щодо визнання недійсними та скасування даних рішень Київської міської ради Комісія прийняла рішення про необхідність визнання цих позовів громадян та звернулася з відповідним клопотанням до Віталія Кличка та юридичної служби Київради.