УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Вибори під гіпнозом

Вибори під гіпнозом

Уявіть собі, що йдете базаром і чуєте, як торговці галасують: "Регіонали! Кому треба регіонали? Є натуральні, є опозиційні. Натуральні – дорожчі, опозиційні – ефектніші й доступніші". Вигадка, скажете? Нічого подібного! Саме у такий спосіб відбулися минулі вибори у95-у мажоритарному окрузі.

"Натуральні" – це ті, що можуть нагодувати борщем та варениками, дати в подарунок якісь потрібні речі(парасольки, футболки, ручки…). "Опозиційні" нічого окрім агітаційної продукції не дають. Натомість схильні влаштовувати якісь ефектні шоу, коли вони самі на сцені стоять поряд із знаменитостями, а також постійно з ними в парі на агітаційних матеріалах.

На завершальному етапі виборчих перегонів у95-у окрузі в п’ятірці лідерів опинилося двоє "натуральних" регіоналів(Петро Мельник, Юрій Цікаленко), двоє "опозиційних" (Вячеслав Кутовий, Олександр Юраков) та самовисуванець Дмитро Войцех.

Щодо визначення "натуральних" регіоналів, то тут все зрозуміло– це ті, в анкетах яких значиться "член Партії регіонів". З "опозиційними" все значно ускладнено– у них "маркування" інших, опозиційних сил. Їх потрібно подати в красивій упаковці, в якій погодиться "проковтнути" замаскованих регіоналів опозиційний електорат.

Наприклад, фото з Юлією Тимошенко(яка, цілком можливо, й не знає Вячеслава Кутового). Для підсилення ефекту мітинги підтримки, на які позбавленого ораторського таланту представника "об’єднаної опозиції" виводили, завіряючи народ, що це "наш хлопець", нинішні його колеги по політичному табору. Зокрема, Борис Тарасюк, а потім Анатолій Гриценко, який, до речі, не так давно перебував в опозиції до самої опозиції, доки його не взяли до списку цієї опозиції(даруйте за ці опозиційні каламбури). Ось у такий спосіб і продукують "опозиційних" регіоналів.

Невже хтось із здравомислячих людей може повірити, що Вячеслав Кутовий, який очолює газопостачальну структуру ТОВ "Газовик", може бути незалежним від влади?! Тобто незалежно від політичного забарвлення– доводитиметься виконувати її волю. Інакше перспектива розстатися з "газовою жилою", з якої він живиться з1998-го року. Раптом щось не так– регіонали швидкого перекриють газовий вентиль бізнесу Кутового.

Якщо Кутового поєднують з регіональною групою Бойка-Фірташа, то ще одного "опозиціонера" від95-го округу Олександра Юракова(обирався під вивіскою УДАРу) асоціюють з іншою регіональною групою– Рината Ахметова. Але ж, скажете, за Юракова приїздив агітувати сам Віталій Кличко. Правда, чомусь на передвиборчому мітингу в Ірпені назвав його Олексієм. І взагалі, агітаційний виступ Кличка нагадав проповіді Сандея Аделаджі. Віталій з таким щирим поглядом переконував присутніх: "УДАР– єдина опозиція владі", що це нагадало риторику й інтонацію базарних перекупок, які намагаються втулити підроблений товар, переконуючи довірливих покупців у його натуральності. На завершення передвиборчої вистави на трибуні розіграли сценку. Кличко гукнув до себе Юракова з суворим поглядом запитав: Ви йдете у владу задля особистого збагачення чи працювати для народу? – Присягаюся, що для народу! – поклавши руку на серце відповів Юраков. – Так ось за якого кандидата потрібно голосувати! – по-дитячому зрадів Кличко. Ще був епізод на тому мітингу. У задніх рядах хтось підняв плакат з надписом: "Юраков– не опозиція!". Невдовзі туди швиденько й непомітно для загальної масовки метнулися якісь молодики. Цей плакат зник– і більше не піднімався. У цей час зі сцени лилися красиві слова про свободу слова, демократію та опозицію, яка за все це бореться.

Виявляється, як мало потрібно, аби переконати довірливу челядь, що згодна йти за своїм кумиром, не замислюючись куди пастух веде свою отару. Взагалі, за статистикою кожна четверта людина схильна піддаватися гіпнозу. Загальна кількість виборців у95-му окрузі 158 523 людини. За Кутового проголосувало23 927 виборці, за Юракова– 19 941. Тобто разом вони набрали27,67% від загальної кількості виборців. Ось такий от виборчий гіпноз, якому піддався кожен четвертий виборець(плюс2 з лишком відсотки– це штаби, агітатори та інші люди з кандидатських груп підтримки)

Ще одна складова виборчого процесу – підрахунок голосів на дільницях. Там зовсім інші принципи впливу: підстільні маніпуляції, "каруселі", "мертві душі", застосування, фізичної сили(це вже на ОВК), тривала тяганина між Мельником, Юраковим та Кутовим(тобто між "натуральним" та "опозиційними" регіоналами). Вкотре вибори в Ірпені виявилися у центрі уваги всієї України. Знову через Ірпінські дільниці затримали загальний підрахунок результатів по всій країні. Але попри чималі зусилля певних невдоволених, попередні результати мажоритарки залишилися без змін.

Невже ми такі наївні повірити, що хтось за таких розкладів зважав би на справжніх опозиціонерів?! Визнали переможцем Мельника і на цьому виборча вистава у95-му окрузі була б завершена. Але ж у тому то й справа, що переможцем все одно визнали регіонала – тільки не "натурального", а "опозиційного".

Видається, що регіоналам просто вже обридли вибрики Ірпінського співучого ректора, який влаштував при партії та у різних органах влади всю свою родину. А що– видається непоганий маневр, якщо, наприклад, у ПР подумали таким чином: нехай краще за Мельника, який голосуватиме так, як треба регіоналам, але дискредитуватиме їх своєю діяльністю– буде депутатом Кутовий, який також голосуватиме, так, як треба регіоналам, але цим самим вже дискредитуватиме опозицію.

Недавні події в Ірпінській ОВК були схожими на політичну "передсмертну агонію" Петра Мельника, який після кількаденних "брикань" у приміщенні Центрального будинку культури(там розташувалася Ірпінська ОВК) врешті-решт змирився з перемогою Вячеслава Кутового. ЗМІ цитують цікаві висловлювання вже фактично екс-депутата ВР Мельника, який сказав, що люди голосували за "Батьківщину", а не особисто за Кутового, "вони там могли хоч мавпу виставити" (тобто у95-му окрузі). Годі й казати– влучно підмічено. До цього від себе додам хіба що таке: для того, аби по мажоритарці переміг Мельник– потрібно мавпами укомплектувати всі виборчі комісії.