17 сентября • обновлено в 18:30
Политика Экономика

/ Блоги - Новости мира

Російська стає імперською мовою

Держдума Росії в першому читанні прийняла законопроект про національні мови.

Тепер відмінено обов’язкове вивчення національних мов, як це було раніше.

Викладання і вивчення державних мов національних республік здійснюватиметься на добровільній основі. При цьому підкреслено, що вивчення цих мов “не може здійснюватися в ущерб викладанню і вивченню державної мови Російської Федерації”.

Ну, ви зрозуміли, що російська стає імперською мовою. Такою вона й була, а тепер це підкріплено на законодавчому рівні.

Фактичним ініціатором цього законопроекту став Путін. Свого часу він заявив, що неприпустимо примушувати людей вивчати мови, які для них є нерідними. Слухняна Генеральна прокуратура провела перевірки і встановила, що в школах знизився обсяг вивчення російської мови на користь національних мов.

Наразі лише Башкирія і Чувашія виступили проти відміни обов’язкового вивчення національної мови, але, схоже, процес тільки почався.

Імперія завжди нав’язувала російську мову представникам інших національностей. Де панувала російська мова – там насаджувався “русскій мір”. Найбільше на собі це випробувала Україна. Крим і Донбас були російськомовними – ось чому Росії вдалося загарбати ці території.

На цьому тлі зрозуміла неприязнь Росії щодо законів України про викладання української мови у школах, в яких навчаються діти різних національностей. Це був лише привід посіяти національну ворожнечу, а не турбота про угорську чи інші мови. Для Росії російська залишається імперською мовою, мовою війн і загарбання чужих територій.

Не надоедаем! Только самое важное - подписывайся на наш Telegram-канал

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

1
Комментарии
5
5
Смешно
19
Интересно
11
Печально
1
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы
Ибн Хабибулин
Ибн Хабибулин
Руцкій язик, для високоскрєпного ваторилого лайна!Що смердить і штокає!
Показать комментарий полностью

Блоги / мнения

ads pixel