Відбір до Євробаскету-2025. Збірна України прикро програла Португалії

3 хвилини
4,5 т.

Збірна України з баскетболу у другому турі відбірного турніру на чемпіонат Європи-2025 програла команді Португалії. Номінально домашній матч на Arena Riga у столиці Латвії завершився з рахунком 77:79.

Португалія розпочала матч дуже впевнено. Щільний пресинг змусив наших гравців помилятися та втрачати м'яч, чим вдало користувалися суперники. На 4-й хвилині рахунок був 4:11 і Віталій Степановський змушений був брати тайм-аут, але це особливо не допомогло.

Португальці продовжували бомбардувати з-за дуги, закинувши три з трьох триочкових. Ми відповідали сольними діями Ковляра та невимушеними помилками, здійснивши їх шість за шість хвилин. Чверть завершилася 16:26 на користь команди Маріо Гомеша.

У другій чверті домінування збірної Португалії продовжилося. Українські баскетболісти ніяк не могли пробитися через щільну оборону суперника, завершуючи атаки вимушеними кидками із найскладніших ситуацій.

У свою чергу Португалія легко зламувала український захист, щоразу набираючи очки. За 2 хвилини до кінця розрив становив уже 19 очок. На велику перерву баскетболісти пішли за рахунку 32:47.

Друга половина почалася із щільного пресингу від "жовто-синіх". Ми робили те, що на початку гри робили португальці: тиснули, збивали ритм, розриваючи ланцюжки суперника в атаці, змушуючи їх помилятися. 5 очок Войналовича дозволили Україні скоротити відставання до 8 пунктів, а Маріо Гомеша змушений був взяти хвилинну перерву.

Той самий Войналович продовжив феєрити, чого не скажеш про Пустового. Єдиний номінальний центр у збірній України у ці хвилини грав огидно, не забиваючи під чужим кільцем, і роблячи непотрібні втрати під своїм.

За 2 хвилини до кінця рахунок зрівнявся, а ривок українців становив 24:9. За 80 секунд до перерви наші співвітчизники вперше вийшли вперед 59:58. Гравці з Португалії помітно нервували, що позначилося на точності.

Вирішальну десятихвилинку збірні провели в рівній боротьбі, де представники України були у ролі наздоганяючих. Португалія продовжувала виконувати точні триочкові, з чим наша оборона ніяк не могла впоратися.

За 3 хвилини до сирени рахунок був 74:74, а Ковляр не забив поспіль три кидки. За 41 секунду до кінця Пустовий реалізував 1/2 штрафних, знову зрівнявши рахунок. Вільямс свій кидок закинув, а в 24 секунди, що залишилися, ми не змогли організувати результативну атаку.

Як повідомляв OBOZ.UA, у 1-му турі Україна поступилася збірною Словенії (73:87). Свій наступний матч наша команда проведе 22 листопада 2024 проти збірної Ізраїлю.