Збірна України з поразки стартувала у відборі на Євробаскет-2025

4,1 т.

Чоловіча збірна України з баскетболу програла команді Словенії у першому турі кваліфікації на чемпіонат Європи-2025. Матч на паркеті Bonifika Arena у Копері завершився з рахунком 87:73.

Україна впевнено розпочала зустріч, демонструючи чудову командну гру. "Жовто-сині" грамотно розтягували захист по периметру, точно атакуючи з далеких дистанцій. Зусиллями Зотова та Пустового рахунок до середини чверті став 12-5 на нашу користь.

Однак утримати перевагу нашим баскетболістам не вдалося. Лідер словенців Майк Тобі зловив ритм, організувавши ривок 10:0. Атака українців серйозно забуксувала, тоді як швидкі господарі щоразу набирали очки, як із сольних проходів так і після фолів.

Лише триочковий Олександра Ковляра на останніх секундах дозволив Україні піти на першу перерву, маючи позитивний гандикап (22:21).

Початок другої десятихвилинки повторив старт поєдинку. Українці концентровано зіграли у захисті, тоді як Ковляр та Петров зробили 25:30 на нашу користь. Після цього рахунок на три хвилини застиг. Зрушив його той самий Ковляр, точним далеким трюльником. Наприкінці першої половини словенці змогли скоротити відставання.

Перелом стався на 4-й хвилині. Українці почали помилятися, втрачати м'яч у простих ситуаціях, за що Яків Блажич двічі поспіль покарав точними триочковими кидками. За рахунку 50:42 українській збірній довелося терміново брати хвилинну перерву.

На 5-й хвилині Віталій Степановський отримав другий технічний фол та був змушений залишити майданчик. Темп гри впав, але гості нічого не могли вдіяти зі словенським нападом (61:51).

У четвертій чверті баскетболісти з України вирвати перемогу не змогли. Словенські гравці грамотно фолили, влучали свої кидки та довели зустріч до потрібного результату. Догравала наша команда без Зотова та Пустового, які через перебір фолів були змушені достроково завершити матч.

Нагадаємо, що у фінальну частину Євро-2025 виходять три найкращі команди з кожної групи. Україна грає у квартеті А разом із Португалією, Словенією та Ізраїлем.

42-й чемпіонат Європи з баскетболу пройде 27 серпня по 14 вересня 2025 року у чотирьох країнах: Латвії, Кіпрі, Фінляндії та Польщі.

Свій наступний поєдинок підопічні Віталія Степановського проведуть 25 лютого проти Португалії. Початок о 21:00.