![Олександр Кірш](https://i.obozrevatel.com/person/2019/6/1/51566a31-7c19-4897-8c71-3825bdd493cb.jpeg?size=100x100)
Блог | Захід має достатньо важелів, щоб підштовхнути Китай підштовхнути Росію
Віртуальний меморіал загиблих борців за українську незалежність: вшануйте Героїв хвилиною вашої уваги!
![Захід має достатньо важелів, щоб підштовхнути Китай підштовхнути Росію](https://i.obozrevatel.com/news/2023/6/30/filestoragetemp-2023-06-30t150946-183.jpg?size=1944x924)
Не тільки Франція, але невдовзі й Німеччина, причому на найвищому рівні, обговорюватиме з КНР можливий вплив Китаю на мордор з метою припинення війни на максимально вигідних для України умовах.
При цьому варто звернути увагу на достатньо грубу за дипломатичними канонами реакцію КНР на російські мирні пропозиції: китайці відверто відмовились їх коментувати, посилаючись на власне бачення врегулювання ситуації.
Справа в тому, що в Китаю накопичилось багато причин допомогти Україні. Це й взагалі китайське ставлення до територіальної цілісності країн (Китай тут, зрозуміло, має на увазі Тайвань, але принцип на те й принцип, що має бути загальним); і бажання покращити економічні стосунки з Заходом, знявши певні обмеження (що для КНР значно важливіше за торгівлю з мордором); і не менше бажання продемонструвати світові власну політичну вагу; і НЕбажання надто значного підсилювання рф; та й зацікавленість в перемозі Байдена над ворогом Китаю Трампом, а їй Перемога України, звичайно, сприятиме.
Ну а якщо Захід натякне ще й на деякий зв’язок корисного впливу КНР на мордор з можливістю зустрічного кроку — західного впливу на Тайвань з метою створення там для материкового Китаю важливих економічних преференцій і хоча б символічних політичних зрушень, зацікавленість КНР у сприянні Україні може зрости ще більше.
Франція й Німеччина мають стати Надзвичайними і Повноважними Послами України в КНР, та й Байден мав би тут зробити певні кроки, бо йому Перемога України до листопада дуже потрібна.
Тож нехтувати можливостями Китаю не слід. Нехай той, хто нам заважає, нам допоможе.