newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Павел Климкин
Павел Климкин
экс-министр иностранных дел Украины

Блог | Неудачная неделя для России: пройдена точка невозврата по доминированию

Неудачная неделя для России: пройдена точка невозврата по доминированию

Цей тиждень є для Росії явно невдалим. Велика сімка почала реалізовувати стратегію "стратегічної ізоляції" РФ. Сімка робить це занадто повільно та занадато селективно, як для нас, але послідовно.

Видео дня

Наступними етапами будуть запобігання обходу санкцій та зниження залежності в атомній сфері. В своїй заяві Сімка фактично сказала, що не буде працювати з такою Росією.Одночасно США сказали, шо навчатимуть наших пілотів на F16. Важливо, як саме прийняте це рішення. Вперше в історії нашої війни з РФ ініціативу, хоча б зовнішньо, взяли на себе європейці. Вони добре розуміють, що ключові рішення слід прийняти до активної фази президентської кампанії в США. Крім того, я майже впевнений, що американці обговорювали питання літаків з Китаєм під час нещодавньої зустрічі у Відні. Звісно, не в сенсі отримали дозвіл, але думаю, що китайці не була "за", але й не були категорично "проти".

І врешті-решт саміт Китай-Центральна Азія фактично є точкою неповернення для припинення домінування Росії в цьому регіоні. Китайці пропонують не просто масштабну програму інвестицій, вони пропонують "оборонну підтримку". Росія в цій конфігурації все більше стає зайвою і має приймати те, що і як робить Китай, як даність.

Так само відсутність Росії на саміті Ліги арабських держав вже нікого не дивує. Арабські країни не стануть нашими друзями завтра, вони все більше "гратимуть" з Китаєм і на Китай, але це означає, що Росії буде менше, а України більше.На Кремль менше зважають і його менше побоюються - це саме те, що було відчутно цього тижня.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...