newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Тарас Загородний
Тарас Загородний
Политический эксперт

Блог | Госаудитслужба срывает оборонные закупки

Госаудитслужба срывает оборонные закупки

Предприятий-поставщиков сектора безопасности и обороны начали "кошмарить" через Госаудитслужбу: через государственные структуры требуют вернуть прибыль при оборонных закупках за 2022 год.

Далее текст на языке оригинала

Декілька разів писав про абсурдну ситуацію. Якщо коротко, то чиновники Держаудитслужби провели аудит в Міноборони та вирішили, що потрібно вважати прибуток оборонних підприємств, постачальників МО та інших сил безпеки та оборони за 2022 рік збитками держави. Тобто, наприклад, підприємство, яке виробляє зброю, тепер має повернути весь прибуток за минулий рік державі, пише Тарас Загородній для censor.net.

Видео дня

Міноборони подало в суд на Держаудитслужбу, щоб висновки аудиту скасовувати. Зрозуміло, що приватні компанії, які співпрацюють з міністерством та іншими відомствами не можуть працювати без прибутку. Так як прибуток часто реінвестується у виробництво. І можуть просто відмовитись від замовлень Міноборони, що призведе до катастрофічних наслідків для фронту.

Держаудитслужба почала розсилати листи до державних структур з вимогою повернути прибуток приватних підприємств, у яких закуповували товари чи техніку в 2022 році. І ось ця шизофренія почала втілюватися у життя.

Один із таких листів отримало ТОВ "Промислова компанія "Пожмаш". Вона продала три пожежні машини ДСНС Львівської області, кожну за ціною в 16 млн грн. В договорі був прописаний прибуток підприємства – 1,95 млн грн. Західний офіс Держаудитслужби провів перевірку та через обласне ДСНС вимагає повернути 1,3 млн грн за кожну пожежну машину. За три машини потрібно протягом місяця повернути ДСНС області 3,4 млн грн. Інакше Держаудитслужба погрожує судом.

Це перший прецедент, коли державні органи на основі висновку Держаудитслужби вимагають від приватної компанії повернути прибуток.

Що ж робить влада? Проводить засідання комітетів ВР, де розробляє "дорожню карту" для розв'язання цього питання! А міністр юстиції Денис Малюська пропонує почекати рішення суду (один із постачальників подав до суду на Держаудитслужбу)!

Як виявилося, ще у серпні депутати звернулися до прем’єра. Шмигаль відповів: вжити невідкладних заходів КМУ щодо правової невизначеності ціноутворення у сфері оборонних закупівель…" Але сьогодні 8 вересня, а питання не вирішено. Аудитори продовжують розсилати "листи щастя" оборонним підприємствам, а ті – приватним компаніям.

Агов, міністр юстиції! Пане прем’єр-міністр! Новий міністр оборони! Вирішить це питання сьогодні на рівні Уряду, або завтра зупиниться постачання на фронт. А це, в свою чергу, призведе до підриву обороноздатності країни!

Госаудитслужба срывает оборонные закупки
Госаудитслужба срывает оборонные закупки
disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...