newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Як убили суддю Зубкова

1,9 т.
Як убили суддю Зубкова

Увечері 21 березня у Києві вбили 42-річного Сергія Зубкова, суддю столичного Шевченківського райсуду. На нього напали в будинку, коли він повертався з роботи. Двічі вистрелили з пістолета і тричі вдарили ножем.

Видео дня

Сергій Зубков із дружиною і двома доньками жив у трикімнатній квартирі №27 будинку по вул. Голосіївській, 13. Це нова 25-поверхівка поряд із Голосіївським районним управлінням міліції, за півкілометра від центрального автовокзалу і лісопарку. Суддя вселився півтора року тому, жив на сьомому поверсі. Там на нього й напали. Сусіди чули постріли, викликали міліцію.

— До нас виклик надійшов о 18.16, — каже речник столичної міліції 48-річний Володимир Поліщук. — Міліціонери виявили тіло.

Уранці 22 березня на сходовому майданчику — бура калюжа. Сліди крові видно на дверях і балконі, у ліфті.

— А що ми знаємо? — говорить консьєржка 61-річна Раїса Михайлівна. — Знали, що там проживає сім'я. Казали, що він прокурор чи суддя. Завжди йшов на роботу о сьомій-восьмій годині, повертався о п'ятій-шостій. Скарг на його квартиру не було.

Близько 10.00 у вівторок до під'їзду заходить літня жінка з чоловіком. Називається матір'ю загиблого. Спілкуватися не хоче.

— Отстаньте, я не дам сделать из этого клоунаду, — махає рукою чоловік.

Міліціонери проводять слідчі дії. Перекривають сходи на шостому та сьомому поверхах.

Свідки кажуть, що нападників було двоє.

— Я в понеділок приїхав додому десь у десять вечора, — розповідає 27-річний Андрій Шматов із цього будинку. — Під будинком купа міліції. У вівторок о сьомій ранку до мене приходив лейтенант, розпитував, чи я щось знаю. Показував фотороботи двох мужиків: один у балахоні, другий у спортивній пов'язці на лобі. Це вони нападали. Мали із собою інвалідний візок, довго чекали суддю. Коли той зайшов у ліфт — пішли слідом. Убили на сьомому поверсі. Труп перенесли на сходи, переодягли у свій одяг. Один спустився ліфтом, другий — сходами. Консьєржка хотіла їх затримати, але їй приставили пістолета до голови. Дільничий казав, що начебто цей суддя колись судив тих мужиків.

Консьєржка, котра чергувала того вечора, лікує серце в обласній лікарні. Правоохоронці шукають нападників. Розглядають чотири версії вбивства: замовне, пов'язане з професійною діяльністю, з особистої неприязні та побутове.

У вівторок Шевченківський райсуд столиці працював у звичному режимі. На дверях висить оголошення про перенесення всіх справ Зубкова у зв'язку з його трагічною загибеллю.

— Чула, хороший був чоловік. Моя суддя плаче, каже, що справи поки що не будуть розглядати, — розповідає під будівлею відвідувачка Ольга Миколаївна.

— Він був хорошим суддею, — згадує адвокат Ольга, 29 років. — Кілька разів розглядав мої справи. Завжди розкладав усе по деталях і доводив до кінця.

Сергій Зубков вів судові справи щодо деяких скандальних забудов у Києві. Зокрема стосовно будівництва на Гончара, 17/23, проти якого виступають громадські активісти та місцеві жителі.