newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Вперше з початку кризи банки відкривають 30-річну іпотеку

324
Вперше з початку кризи банки відкривають 30-річну іпотеку

У червні 2011 року вперше з початку кризи на ринку з'явилася пропозиція по кредиту на покупку нерухомості на первинному ринку на термін до 30 років. При цьому ставки по довгостроковій іпотеці на первинне житло знижуються. За даними компанії "Простобанк Консалтинг" на 20 червня 2011 максимальний термін, на який можна оформити іпотечний кредит на первинному ринку, становить 30 років. Однак поки що лише одна установа із числа 50 найбільших за активами пропонує такі умови - банк "Таврика".

Також, за останній місяць на дві установи - до восьми - збільшилася кількість банків, що кредитують на термін до 20 років, а на термін до 15 років на "первинку" готові кредитувати вже 16 банків. Це відбулося завдяки виходу на ринок "Укрексімбанку", банків "Київ" і "Хрещатик", і завдяки тому, що вищезазначений банк "Таврика" та "Український Професійний Банк" збільшили максимальний термін за своїми пропозиціями.

Видео дня

Варто зазначити, що довгострокові позики на нерухомість на первинному ринку дешевшають все більш швидкими темпами. Так, тільки з кінця травня 2011 року середня реальна вартість кредитів на термін 15 років в банках з числа 50 найбільших знизилася на 0,89 процентного пункту, до 16,93% річних, на термін 20 років - на 0,61 п.п. , до 16,75% річних. При цьому за попередні п'ять місяців середні реальні ставки по таких позиках знизилися на 0,96 і 1,93 п.п. відповідно..