Мобільний зв'язок може подорожчати

654
Мобільний зв'язок може подорожчати

У Верховній Раді зареєстрований закон, в якому пропонується змусити мобільних операторів платити додатковий збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 7%. Про це пише "КоммерсантЪ-Украина".

Видео дня

Цей законопроект зареєстрував член парламентського комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Олег Царьов від Партії регіонів. У коментарі депутат розповів, що крім збору до Пенсійного фонду (ПФУ) в розмірі 7,5%, який зараз платять споживачі за надані їм послуги, ще 7% планується стягувати з самих операторів. "Цей платіж допоможе скоротити дефіцит Пенсійного фонду", - заявив він, не уточнивши, втім, економічний ефект для бюджету ПФУ від збільшення податкового навантаження.

Прийняття нового закону, за оцінкою учасників ринку, призведе до зростання тарифів, оскільки податкове навантаження на споживачів буде збільшене вдвічі. "Це прихований податок на абонентів. Ми будемо змушені підвищити тарифи, оскільки бізнес не може бути збитковим. У нас під час кризи і так знизилася рентабельність - зараз вона не більше 10%", - відзначає директор з корпоративного управління і контролю "МТС- Україна" Олег Проживальський.