newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Діденка засуджено до трьох років ув'язнення

279
Діденка засуджено до трьох років ув'язнення

Печерський районний суд Києва визнав винним у скоєнні службового злочину колишнього першого заступника голови НАК "Нафтогаз України" Ігоря Діденка й обрав йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з відстрочкою виконання вироку на три роки. Відповідне рішення 5 вересня оголосила головуюча у судовому процесі суддя Оксана Царевич.

Видео дня

Також суд позбавив Діденка права протягом одного року обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та господарсько-адміністративними функціями підприємств усіх форм власності. Суд прийняв рішення змінити міру запобіжного заходу на підписку про невиїзд, звільнивши Діденка з-під арешту в залі судового засідання.

Як зазначається у вироку, суд, дослідивши матеріали справи та заслухавши покази свідків і доводи експертів, дійшов висновку, що зібрано достатньо доказів, які повністю доводять вину підсудного Діденка. Водночас суд не вбачає, що Діденко переслідував особисті інтереси, скоюючи злочин.

Також за рішенням суду з майна Діденка знято арешт, оскільки не було заявлено цивільного позову.

За рішенням суду, вирок може бути оскаржений протягом 15 діб в Апеляційному суді Києва.

Головуючій у судовому процесі судді Царевич після двох робочих днів перебування у нарадчій кімнаті знадобилося 3,5 години, щоб оголосити кілька десятків аркушів вироку.

Діденко разом з екс-головою Державної митної служби Анатолієм Макаренком та екс-начальником відділу Київської регіональної митниці Тарасом Шепітьком притягувався до кримінальної відповідальності у справі щодо законності розмитнення у 2009 році 11 млрд. кубометрів газу.

30 серпня адвокат Діденка Степанов повідомив, що в ході судового слідства його підзахисному було перекваліфіковано обвинувачення із ч. 2 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) на ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), що передбачає м’якше покарання, зокрема таке, що не пов’язане з конфіскацією майна.

31 серпня, на останньому судовому засіданні у справі, Діденко заявив, що шкодує про підписання газових угод, а також про те, що якби знав, що директиви Кабміну були прийняті одноосібно тодішнім прем`єр-міністром Юлією Тимошенко, то ніколи б їх не виконував.

Кримінальну справу про законність розмитнення у 2009 році 11 млрд. кубометрів газу, щодо належності якого позивалась компанія "РосУкрЕнерго", було порушено після того, як 8 червня 2010 року Арбітражний інститут Торговельної палати Стокгольма (Швеція) зобов`язав НАК "Нафтогаз України" повернути "РосУкрЕнерго" 11 млрд. кубометрів газу і надати додатковий обсяг газу в розмірі 1,1 млрд. кубометрів як неустойку за порушення умов контракту.

4 вересня стало відомо, що представники Генеральної прокуратури просять Печерський райсуд Києва призначити Діденку покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі. За словами його адвоката Ігоря Степанова, таку заяву сторона обвинувачення зробила 31 серпня на останньому судовому засіданні у справі.