newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

Африканська чума свиней наблизилась до українського кордону

498
Африканська чума свиней наблизилась до українського кордону

Українські ветеринари посилили контроль за ввезенням свинини з Російської Федерації. Африканська чума свиней впритул наблизилася до України - за вісімдесят п'ять кілометрів від кордону. В Курській області Росії виявили нові випадки хвороби. А загалом епідемія охопила 14 російських областей.

Видео дня

У прикордонному селі Юнаківка люди тримають свиней за сімома замками. "Та звісно, що страшно, любої чуми страшно, це ж ні поросят тоді, нічого", - каже пенсіонерка Антоніна Іщенко. Про свинячу пошесть місцеві знають не з чуток. Кажуть, російські родичі щодня інформують. "Зараз в Курській області закрили всі м'ясокомбінати - і не здають зараз м'яса, і не приймають. Тому зараз паніка піднялася у них там", - каже жителька села Юнаківка Ярослава Семиноженко.

Ветеринари на кордоні прискіпливо оглядають багаж пасажирів. Через один лише бутерброд з сирокопченою або в'яленою ковбасою, в країну може потрапити вірус, здатний знищити поголів'я свиней у радіусі 20-ти кілометрів. Тому, для тих, хто везе з собою м'ясні продукти, лишається два шляхи: або з'їсти усе безпосередньо перед пунктом пропуску, або ж повернутися назад, до Росії. Вірус так званої африканки передається повітряно-крапельним шляхом. За рік хвороба долає 350 кілометрів.

Ситуація справді загрозлива, наголошує Голова держветслужби України. У прикордонних з Росією областях вже збираються ліквідовувати стихійні базари, де торгують м'ясом. У разі спалаху хвороби свиней у приватників вилучатимуть, а щоб люди не приховували недужих тварин - передбачили компенсацію - середню ринкову ціну по Україні на живу вагу.

Африканська чума безпечна для людини, але тварині не залишає жодного шансу. Вакцин проти неї не існує, вірус не боїться морозів і стійкий до термічної обробки. Тож українських прикордонних свинок тепер треба тримати лише у закритих приміщеннях.