УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Україна та Росія привідкриють кордони

357
Україна та Росія привідкриють кордони

18 жовтня в Донецьку відкривається українсько-російський міжрегіональний форум за участі президентів обох країн. На тлі останніх "енергетичних" ускладнень між Києвом та Москвою зустріч Віктора Янукович та Дмитра Медведєва викликає підвищений інтерес.

Напередодні помічник Президента РФ Сергій Приходько відверто попередив, що "революційних досягнень" від зустрічі двох лідерів очікувати не варто. Утім, як з'ясував "КоммерсантЪ-Україна", майбутній форум вдасться наповнити реальним змістом. Зокрема, в Донецьку має бути підписаний пакет документів, що регламентують регіональну співпрацю. А угода про порядок перетину українсько-російського кордону спростить життя 30 млн українців та росіян.

При цьому джерело видання в МЗС РФ не змогло відповісти на питання, чи можливі на зустрічі сюрпризи, наприклад, у вигляді несподіваного досягнення газових домовленостей між Москвою і Києвом. Щоправда, варіант їхньої появи джерело все ж не відкинуло. Наразі ж до підписання підготовлено пакет угод між губернаторами російських і українських регіонів, митними та прикордонними відомствами двох країн.

Серед тих документів, підписання яких принципово погоджено Москвою і Києвом, виділяється "Угода між урядом РФ і Кабінетом міністрів України про порядок перетину російсько-українського державного кордону жителями прикордонних регіонів РФ і України".

Проект документа передбачає полегшення режиму перетину держкордону для мешканців шести суб'єктів РФ (Брянська, Курська, Білгородська, Воронезька, Ростовська області та Краснодарський край) і шести українських регіонів (Чернігівська, Сумська, Харківська, Луганська, Донецька області і Автономна республіка Крим). "Раніше в місцях перетину кордону могли проходити тільки мешканці прикордонних районів, а тепер - всіх прикордонних суб'єктів і областей", - пояснив заступник голови Мінрегіону РФ Максим Травніков.

Нагадаємо, останнім часом відносини Києва і Москви не можна назвати безхмарними. Їх ускладнюють насамперед енергетичні розбіжності. Українська влада домагається перегляду газової угоди з РФ 2009 року, щоб знизити ціну на російський газ.

Крім того, Київ категорично не бажає брати участь в інтеграційних ініціативах Митного союзу, заявляючи про пріоритет європейської інтеграції. До подразників відноситься і нещодавній вирок екс-прем'єру Юлії Тимошенко, який дружно засудили і МЗС РФ, і Кремль, і прем'єр-міністр Росії Володимир Путін.

Відомо, що Янукович і Медведєв поспілкуються без свідків. У них заплановані переговори перед початком форуму. Після цього вони приєднаються до бізнес-еліти України та Росії, яка цього дня збереться в Донецьку. На цьому офіційна частина закінчиться, залишиться тільки футбол. У вівторок в місті пройде матч між чемпіонами двох країн - "Шахтарем" і "Зенітом". Але чи будуть на ньому присутні президенти - з'ясується в останній момент. Утім, про всяк випадок господарі до зустрічі готуються. Вже відомо, що на час поєдинку біля стадіону буде задіяно силовиків утричі більше, ніж зазвичай.