795 кілометрів проїхав за 15 годин. Не витратив нічого

8.3т

Отже, після Мінська я відправився у Санкт-Петербург. Їду шістьма машинами – легковими, мікроавтобусами та вантажівками. Вперше за півтори роки автостопу мене підвозить дівчина - 32-річна Тетяна Король. З нею 60 кілометрів на Ford добрався до Новополоцька Вітебської області.

– Куди їдете? – питає. Працювала заступником директора з розвитку мережі магазинів взуття. - В Санкт-Петербург. А Потім – у Москву, Грузію, Азербайджан і далі. В навколосвітню подорож відправився.

- Ого, нічого собі. Для цього треба мати добрячий життєвий досвід і багато чого має відкритись людині, щоб на таке зважитись. Дуже мужньо.

Помітив, що моя історія надихає людей. Хто б в якому настрої не їхав, всі стають жвавими і цілу дорогу ведемо розмову. У Тетяни є друзі в Туркменістані. Вже сказали, якщо не будуть у відряджені, то допоможуть з житлом і покажуть столицю.

Кордон з Росією перетинаю без труднощів. Загалом 795 кілометрів до Санкт-Петербургу проїжджаю за 15 годин. Не витрачаю нічого. О 6 ранку стою біля Московського вокзалу. В очі кидається колона туристів-азіатів. Їх чоловік 400 прямує в сторону вокзалу. Кожен другий - з валізою.

У Санкт-Петербурзі живу у друга в центрі міста. Від його будинку у 10 хвилинах пішки до одного з найбільших музеїв світу – Ермітаж.

- На чотири дні приїхав? Ну, чувак, тобі треба буде не спати й валитися з ніг, щоб хоч якусь частину Петербургу побачити. Це місто мостів. Їх тут близько 800. Каналів, річок, рукавів – понад 90, - розповідає друг.

В перший день прогулююсь повз Двірцеву площу, міст поцілунків, центральний проспект – Невський, Ісаакіївський собор. Встигаю побувати в Ермітажі.

В наступні дні двічі плаваю на катерах, дивлюся на закриття фонтанів у Петергофі. Скрізь пускають безкоштовно, лише в Петергофі плачу 450 рублів – 180 гривень. Загалом за три дні в Петербурзі на громадський транспорт витрачую 51 гривню, на їжу, вівсяне печиво та пряники, – 52.

Щоранку снідаю вівсяною кашею з маслом, бананами та сухофруктами. А вчора готував драники з сиром. Друг ніколи не пробував, а це - моя улюблена страва. Її мама мені постійно готує, коли приїжджаю додому.

Вчора 30 хвилин грав у Пітері на саксофоні. Накидали 68 рублів. Сьогодні планую йти ще раз. У Мінську грав півгодини у непростому місці – підземці поряд з Національною філармонією. За цей час заробив 3,5 долари.

- Можно заработать намного больше, - сказав продавець шкарпеток поряд. - Надо просто раньше прийти.

Потім ще майже один долар кинули на центральній площі Незалежності за 10 хв.

Загалом – понеслося!

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги