newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Вадим Лисица
Вадим Лисица
Музыкальный продюсер

Блог | Є люди, яким краще вкрасти чуже, ніж придумати і створити своє

Музыкальная пластинка

Весь багатостраждальний музичний бізнес України вже давно робить спроби привести, законодавчо і практично, збори і виплати роялті у відповідність світовим. Збираються разом найбільші музичні видавництва, автори, виконавці, представники влади, бізнесмени і продюсери. Вони захопливо створюють проекти законів, поправки, уточнення, які враховують інтереси всіх учасників ринку. На якийсь момент з'являється тінь впевненості, що в нашій улюбленій країні нарешті є позитивні зміни! Але...

Видео дня

Як завжди, є люди, яким краще вкрасти чуже, ніж придумати і створити своє.

Рік назад в державне суспільство колективного управління УААСП прийшли нові керівники. Минуле керівництво, як водиться усi 25 років незалежності України, так само вкрало багатомільйонні суми з рахунків підприємства, і не встигнувши втекти, виявилося під слідством.

В.о. директора УААСП зайняв посаду, знайомий усім по невдалому судовому позову до Костянтина Меладзе, екс-продюсер гурту "ВІА Гра", пан Дмитро Костюк.

Його неофіційними помічником, юристом і ідейним натхненником - пан Дмитро Гузій.

З-під пера пана Гузія, при активній політичній підтримці Дмитра Костюка, а також за згодою антикорупційного комітету, а конкретно за підписом пана Єгора Соболєва, з'явився проект закону 4461. У ВР його вніс на розгляд син глави авторської ради УААСП Юрія Рибчинського, народний депутат України Євген Рибчинський.

Після уважного вивчення цього проекту практично вся музична громадськість України здригнулася з жахом.

1. У цьому проекті пропонується передати безоплатно всі активи державної компанії УААСП недержавній (приватній) організації. Це рейдерство в небачених масштабах на законодавчому рівні!

2. Нова приватна організація монополізує ринок зборів авторської винагороди в Україні. У всьому світі борються з монополіями, а ми створюємо?

3. Засновниками нової організації є діючі члени авторського ради УААСП. Хіба можна в Законі України увічнювати імена власників якоїсь компанії??? А давайте увічнимо ім'я нашого Президента? І не будемо мучити народ виборами в принципі!

4. Потенційні власники нової ОКУ не є представниками діючої музичної індустрії України на даний момент. Як можуть вони керувати зборами і виплатами роялті, не маючи відношення до музики зараз? Проглядається корупційна складова.

5. Правовласники втрачають можливість брати участь в управлінні розподілом і зборами в новій компанії. Це стосується українських і зарубіжних компаній видавців - найбільших інвесторів музичної індустрії в світі. А це 95% ринку авторських і суміжних прав. Закон України не дозволяє юридичним особам бути членами громадських організацій, якою буде нова організація.

6. Нова ОКУ не буде зацікавлена співпрацювати з правовласниками і авторами, тому що в проекті говориться про монопольне право збирати роялті за всі без винятку твори в незалежності від офіційного дозволу автора або правовласника. Це означає - написав пісню - ти автоматично позбавлений права вибору і гроші отримає нова організація, а не ти.

7. Проект 4461 не просто вводить нову форму колективного управління - він вказує визначене коло людей, які будуть керувати всіма майновими правами на всі без винятку твори всіх без винятку авторів у всіх без винятку видах використання! Це РЕЙДЕРСТВО космічного масштабу!

8. Новостворювана ОКУ настільки суперечить міжнародним стандартам, що унеможливить співробітництво з іноземними ОКУ, які строго дотримуються правил. Відповідно, свої гроші не отримають як зарубіжні автори і правовласники, так і українці, твори яких активно використовуються за кордоном... Ці гроші осядуть в кишенях керівників нової організації...

9. Різку і вкрай негативну оцінку проекту 4461 висловили CISAC - міжнародне об'єднання авторських ОКУ, IFPI - міжнародне об'єднання фонографічної індустрії, GESAC - європейське об'єднання ОКУ, ICMP - міжнародне об'єднання видавців, ЄС - єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом. У своїх зверненнях до уряду України вони вказали, що цей проект суперечить міжнародній практиці, законодавству ЄС та несе значні корупційні ризики.

У цьому відео є жива дискусія реальних представників музичного бізнесу в Україні і цих "діячів".

Однак...

Пан Гузій і раніше робив спроби рейдерського захоплення державної компаніі - років 6 тому виконував спробу приватизації Укрпатенту, якою керував тодішній міністр освіти Вакарчук-старший. Вакарчук вже підписав наказ про "реорганізацію" (по суті та ж схема, що і з УААСП), але Тимошенко, як прем'єр, скасувала цей наказ офіційно.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...