Є люди, яким краще вкрасти чуже, ніж придумати і створити своє

Весь багатостраждальний музичний бізнес України вже давно робить спроби привести, законодавчо і практично, збори і виплати роялті у відповідність світовим. Збираються разом найбільші музичні видавництва, автори, виконавці, представники влади, бізнесмени і продюсери. Вони захопливо створюють проекти законів, поправки, уточнення, які враховують інтереси всіх учасників ринку. На якийсь момент з'являється тінь впевненості, що в нашій улюбленій країні нарешті є позитивні зміни! Але...

Як завжди, є люди, яким краще вкрасти чуже, ніж придумати і створити своє.

Рік назад в державне суспільство колективного управління УААСП прийшли нові керівники. Минуле керівництво, як водиться усi 25 років незалежності України, так само вкрало багатомільйонні суми з рахунків підприємства, і не встигнувши втекти, виявилося під слідством.

В.о. директора УААСП зайняв посаду, знайомий усім по невдалому судовому позову до Костянтина Меладзе, екс-продюсер гурту "ВІА Гра", пан Дмитро Костюк.

На фото: Дмитро Костюк

Його неофіційними помічником, юристом і ідейним натхненником - пан Дмитро Гузій.

На фото: Дмитро Гузій

З-під пера пана Гузія, при активній політичній підтримці Дмитра Костюка, а також за згодою антикорупційного комітету, а конкретно за підписом пана Єгора Соболєва, з'явився проект закону 4461. У ВР його вніс на розгляд син глави авторської ради УААСП Юрія Рибчинського, народний депутат України Євген Рибчинський.

Після уважного вивчення цього проекту практично вся музична громадськість України здригнулася з жахом.

1. У цьому проекті пропонується передати безоплатно всі активи державної компанії УААСП недержавній (приватній) організації. Це рейдерство в небачених масштабах на законодавчому рівні!

2. Нова приватна організація монополізує ринок зборів авторської винагороди в Україні. У всьому світі борються з монополіями, а ми створюємо?

3. Засновниками нової організації є діючі члени авторського ради УААСП. Хіба можна в Законі України увічнювати імена власників якоїсь компанії??? А давайте увічнимо ім'я нашого Президента? І не будемо мучити народ виборами в принципі!

4. Потенційні власники нової ОКУ не є представниками діючої музичної індустрії України на даний момент. Як можуть вони керувати зборами і виплатами роялті, не маючи відношення до музики зараз? Проглядається корупційна складова.

5. Правовласники втрачають можливість брати участь в управлінні розподілом і зборами в новій компанії. Це стосується українських і зарубіжних компаній видавців - найбільших інвесторів музичної індустрії в світі. А це 95% ринку авторських і суміжних прав. Закон України не дозволяє юридичним особам бути членами громадських організацій, якою буде нова організація.

6. Нова ОКУ не буде зацікавлена співпрацювати з правовласниками і авторами, тому що в проекті говориться про монопольне право збирати роялті за всі без винятку твори в незалежності від офіційного дозволу автора або правовласника. Це означає - написав пісню - ти автоматично позбавлений права вибору і гроші отримає нова організація, а не ти.

7. Проект 4461 не просто вводить нову форму колективного управління - він вказує визначене коло людей, які будуть керувати всіма майновими правами на всі без винятку твори всіх без винятку авторів у всіх без винятку видах використання! Це РЕЙДЕРСТВО космічного масштабу!

8. Новостворювана ОКУ настільки суперечить міжнародним стандартам, що унеможливить співробітництво з іноземними ОКУ, які строго дотримуються правил. Відповідно, свої гроші не отримають як зарубіжні автори і правовласники, так і українці, твори яких активно використовуються за кордоном... Ці гроші осядуть в кишенях керівників нової організації...

9. Різку і вкрай негативну оцінку проекту 4461 висловили CISAC - міжнародне об'єднання авторських ОКУ, IFPI - міжнародне об'єднання фонографічної індустрії, GESAC - європейське об'єднання ОКУ, ICMP - міжнародне об'єднання видавців, ЄС - єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом. У своїх зверненнях до уряду України вони вказали, що цей проект суперечить міжнародній практиці, законодавству ЄС та несе значні корупційні ризики.

У цьому відео є жива дискусія реальних представників музичного бізнесу в Україні і цих "діячів".

Однак...

Пан Гузій і раніше робив спроби рейдерського захоплення державної компаніі - років 6 тому виконував спробу приватизації Укрпатенту, якою керував тодішній міністр освіти Вакарчук-старший. Вакарчук вже підписав наказ про "реорганізацію" (по суті та ж схема, що і з УААСП), але Тимошенко, як прем'єр, скасувала цей наказ офіційно.

Читайте все новости по теме "Блог шоубиз" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости