newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Андрей Булгаров
Андрей Булгаров
Публицист, журналист

Блог | Автобан Одеса – Рені черговий піар Саакашвілі?

Автобан Одеса – Рені черговий піар Саакашвілі?

Президенти, міністри, губери приходять і уходять, а мрії про трасу (автобан) Одеса-Рені залишаються. Спробую пояснити. Справа у тому, що ця траса не має ніякого економічного значення для регіону! Ії мета банальний піар.

От скажіть, який сенс Південної Бессарабії з того, що по ії території будуть пролітати фури? Якщо ви думаєте, що до бюджету країни, я вже не кажу про бюджет регіону, буде щось крапати, то ви глибоко помиляєтесь.

Є така організація АСМАП - асоціація міжнародних перевізників. У неї є так званні квоти. Тобто, якщо наприклад 100 фур з Польщі проїхало по нашій території, то стільки ж наших машин проїде по ії. Ці квоти безкоштовні. Звісно, пересування понад квот сплачується додатково. Але таке буває вкрай рідко.

Видео дня

Так, при транзиті по нашій території дещо перевізники сплачують, але ці суми не настільки суттєві, аби вони змогли сильно вплинути на бюджетні надходження.

З іншого боку, траса Одеса – Рені це ганьба Україні, тому що сьогодні це все що завгодно, але не дорога. І ії справді треба робити, проте не треба казати що це дасть поштовх півдню Одеської області. Не дасть. Я вже не кажу про кліматичні та ландшафтні особливості – будувати дорогу вздовж берега Дунаю це ідіотизм. Дунай розливається, грунтові води дуже близько до поверхні, тому, власне, існуюча траса і руйнується. Треба або будувати трьохметрову подушку, або взагалі робити все мостовими переходами, тобто не вздовж Дунаю, а перпендикулярно, через озера, які, до речі, найкрупніші в Україні.

Що насправді буде справжнім поштовхом, то це залізниця, яка в решті решт з’єднає богом забутий порт Рені з основними транспортними шляхами України.

Порт Рені не даремно при совєтах називався Ренійський морський торгівельний порт. Це останній порт на Дунаї, до котрого з Чорного моря можуть доходити морські судна.

Після розвалу Союзу порт був відрізаний від магістральних шляхів, тепер вантажі йшли до нього через Молдову, яка сама бажала заробляти і ставила такі тарифи, що робили логістику дуже коштовною. Таким чином, найкрупнішій порт України на Дунаї почав здихати. Поки не помер остаточно.

Розумієте, поруч з Рені є Ізмаїл. Так ось Ізмаїльський порт, який значно менше, вже не може впоратися з об’ємом вантажів, черги стоять на два тижня. А Рені поступово розбирають на металобрухт. В Ізмаїлі є залізниця – в Рені немає.

Тому коли сьогодні знов піднімається питання будівництва автобану, я хочу спитати – а ви для кого це робити, щоб фури, з яких для України сенсу як з цапа молока, їздили, чи для власного піару, розрахованого на лохів? А може в решті решт поцікавитесь що на справді потрібно регіону?

Я навіть не дивуюсь, що про автобан волає Саакашвілі, що взяти з "зальотного пацанчика", для якого існують лише його фантазії , але Порошенко сам з цього регіону, він не може не знати чому помирає Рені, так саме як і його рідний Болград. І автобан тут зовсім ні до чого.

Андрій Булгаров, публіцист, голова Ренійської районної державної адміністрації, 2005 – 2010 рік

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...