Те, що нас вбиває

1.6т

21 вересня впливовий журнал "Ланцет" опублікував результати вимірювання пов'язаних зі здоров'ям показників сталого розвитку ООН для 188 країн за даними 2015 року. Дослідники оцінювали країни за 33 пов'язаними зі здоров'ям показниками з переліку 230 показників сталого розвитку, що були виміряні в період з 1990 до 2015.

Трійка лідерів отриманого рейтингу виглядає так: Ісландія, Сінгапур, Швеція; трійка аутсайдерів складається з Південного Судану, Сомалі та Південно-Африканської Республіки.

Ми розмістилися на 118 позиції серед, нагадую, 188 країн. Отже, ситуація в нас приблизно на 20% гірша за "середню" у світі, і на 25-30% гірша, ніж у наших східноєвропейських сусідів.

Важко назвати це новиною, зважаючи на те, що ми не є лідерами світового розвитку, в першу чергу, в галузях, де людський потенціал відіграє вирішальну роль. Але і деградації дозволяти не можна. Ми – як суспільство, як сукупність державних та громадських інститутів – маємо докласти зусиль для зростання.

В першу чергу, нас "тягнуть на дно" цього рейтингу соціальні причини: соціокультурні – алкоголь , та соціально-політичні – війна. Також істотними чинниками нашого неприємного стану є порівняно високі показники смертності від самогубств, високе міжособистісне насильство та високі показники розповсюдження ВІЛ/СНІД.

Можна було б сказати, що якщо б не війна і алкоголь, ми цілком могли б піднятися на 10-12 позицій. Але, знаєте, тут є одна очевидна, але неприємна річ: будь-які війни рано чи пізно закінчуються, а горілка – ніколи. Отже, хочемо жити в прийнятному суспільстві – маємо постійно докладати зусиль для зміни себе та свого соціального середовища.

З усіма проблемами можна боротися, у світі розроблено і апробовано багато успішних практик редукування таких загроз. Як показує досвід, все це працює і у нас, ми не є виключенням чи унікальним випадком, варто докласти зусиль і почати працювати, щоб отримати позитивний результат. Щоправда, позитивного результату можна досягти лише разом, в атмосфері довіри і співпраці.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости