До яких українських університетів вступили найсильніші абітурієнти

5.2т

Підбиваючи підсумки вступної кампанії 2016, яка реалізувалася згідно нового алгоритму, то вона дуже добре спрацювала: між університетами України були розділені державні місця для тих абітурієнтів, які мали найвищі бали. Тобто якщо минулого року місця розподілялися відповідно до кількості бюджетних місць в кожному навчальному закладі, то цього року розподіл відбувався відповідно до балів вступника, які фактично і формували державне замовлення. Нині маємо випадки, коли на деяких спеціальностях було рекомендовано до зарахування взагалі дві людини… це зумовлено тим, що прохідний бал абітурієнтів в межах широкого конкурсу на цю спеціальність був дуже низьким.

Стосовно порушень, то до нас не надійшло жодної скарги і фактично кожен абітурієнт нині може перевірити схему зарахування, шляхом зрівняння своїх балів із найменшими балами абітурієнта, який отримав державне замовлення.

Звісно, недоліки вступна кампанія мала, але вони не стосуються введення нового алгоритму. Перший із них – технічні проблеми, пов'язані з нестабільною роботою системи подання електронних заяв у перші дні та доступом до ЄДЕБО. Але протягом першого тижня вступної кампанії роботу системи нормалізували. Другим проблемним питанням було уточнення умов прийому в час безпосереднього вступу. Зокрема, під час другого-третього тижня вступної кампанії Міністерство освіти оприлюднювало листи з роз’ясненням щодо подачі, згідно нового алгоритму. Це не допустимо, адже про нові умови абітурієнти мали б знати попередньо.

Окрім того, проблемними залишаються питання здачі вступних екзаменів і творчих конкурсів. Власне, це та частина, де ще допускаються суб’єктивні оцінювання і деякі абітурієнти донині не впевнені, наскільки чесно відбувася вступ на деякі спеціальності. Це стосується екзаменів в усній формі. Так, абітурієнтам іноді важко довести, що вони правильно пробігли, заспівали чи усно відповіли на те чи інше питання. Тому можливість корупційної складової донині залишається актуальною і абітурієнтам у цьому випадку ще важко апелювати щодо результатів.

Додам, у першій десятці університетів, які отримали найбільше бюджетних місць за новим принципом, увійшли Львівська політехніка, КНУ імені Т. Шевченка, КНЕУ, Харківський університет імені В. Каразіна, Київський торговельно-економічний університет, КПІ та "Києво-Могилянська академія".

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости