Як зробити візу до Австралії без турагентств

Виза в Австралию

Австралія – омріяний зелений континент, чарівна земля кенгуру, край аборигенів, що донедавна ще бігали голими, це край, що знаходиться дуже далеко від України і який сильно манить до себе нас, мандрівників. Ми з Володею давно мріяли відвідати цю країну, але й думка про це нас трохи лякала, бо, як казали, отримати візу до Австралії самотужки дуже важко. Хоча, звісно, майже всі тур-агенції запевняють, що все просто, але лише з їхньою допомогою.

То як же воно насправді?

З чого почати

Раджу вам не лінуватися, а підготувати завчасно всі необхідні для візи в цю країну документи (дивіться на сайті посольства Австралії). Ми почали готувати документи на туристичну австралійську візу, ще до старту, в Україні. Якщо ви хочете бути впевненими, що візу точно дадуть й до ваших документів не придеруться, то мусите добре попрацювати.

Надзвичайно важливо мати запрошення з Австралії. В Україні ми кинули клич, чи є в когось друзі в Австралії (бажано аби це була солідна організація), які нам можуть допомогти із запрошенням. Оскільки я, Ярина, кілька років була прихильницею Спілки Української Молоді (СУМ) і маю чимало друзів серед сумівців, то найперше запитала в них. Бо діяльність цією організації розпочалася саме в діаспорі. І, на наше з Володею щастя, діаспора австралійського міста Мельбурн з подачі друзів відгукнулась на наше прохання та, після знайомства по Скайпу, надала нам хороше запрошення від Союзу Українських організацій Австралії.

Видео дня

Також, якщо ви їдете мандрувати на довго (щонайменше на рік), то візьміть з собою документ про володіння нерухомістю. Обов’язково перекладіть його на англійську та завірте в нотаріуса. Ми, як подружжя, ще й мали з собою копію свідоцтва про шлюб, перекладену та завірену в нотаріуса. Ну й копію ідентифікаційного коду також бажано перекласти та завірити.

Документи

Які документи потрібно для отримання туристичної візи в Австралію

Всі нижче описані документи ми подавали у вересні 2015-го на острові Балі, Індонезія.

1. Анкета (налічує 17 сторінок!)

2. 1 фото 3,5х4,5

3. Копія паспорта, включно з усіма візами та сторінками з будь-якими відмітками (сам паспорт не забирають)

4. Копія додаткового паспорта (він не обов’язковий, але ми маємо) з копіями усіх попередніх віз.

5. Копія ідентифікаційного коду (бажано з перекладом, у нас його не було)

6. Запрошення з Австралії (мали запрошення від Союзу Українських організацій Австралії)

7. Довідка з роботи англійською мовою (нам її передали імейлом, це підійшло)

8. Виписка з банку (бажано з величенькою сумою. Якщо ви не маєте запрошення, де вказано, що організація бере на себе всі витрати вашого перебування, то тоді треба мати на рахунку щонайменше 50 000 доларів)

9. Резервація авіаквитків у два боки

10. Резервація готелю

11. Копія страхівки

12. Опис нашого проекту + фото з подорожі + лист підтримки від Мінкульту

За цю туристичну візу + печатки, що завіряли кожну сторінку копій паспорта (їх роблять безпосередньо в посольстві при подачі документів) ми заплатили 135 доларів з особи.

Також завдяки нашому українському другові, що живе в Індонезії, ми отримали лист–сприяння від Українського посольства в Індонезії. Культурний аташе п.Тетяна надіслала в Австралійське консульство в Індонезії відповідного листа, де прохала, аби нам не відмовили у візі. Потім їй звідти навіть дзвонили і питали про нас. Це також зіграло велику роль у швидкому виданні нам австралійської візи на півроку.

Наступного дня після подачі документів на туристичну австралійську візу Володі зателефонували з австралійського посольства і задали кілька питань, зокрема що ми робили в Ірані цілих два місяці. Мій чоловік все пояснив, що ми на велосипедах і так далі, а Іран доволі велика країна. Ще наступного дня нам знову подзвонили з Посольства Австралії в Джакарті та повідомили, що ми повинні пройти так званий health examinations – перевірка стану здоров’я. Це обов’язково для всіх, хто бажає перебувати в Австралії більше трьох місяців. Вони надіслали кожному з нас на імейл спеціальний код та адресу конкретної клініки. Це виявився BIMC Hospital, тут, на Балі, доволі дорогий. Ми мали зробити лише звичайну флюорографію, яка виявилася поки що найдорожчою в нашому житті – 38$ з особи.

Пройшовши всі необхідні процедури, через чотири дні нам на імейл надіслали візи. Австралійські візи в паспорт не ставлять.

Отож, з власного досвіду можу вам сказати, що туристичну австралійську візу самотужки зробити реально, щоправда потрібно добряче попрацювати та не лінуватися, писати й дзвонити консулу України в тій чи іншій країні з проханням допомоги та сприяння!

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...