Австралія: пашеш, але живеш, як людина

Австралия

Окуляри за 5, 1 кг бананів за 1.90, органік хліб за 2... Гроші та ціни в Австралії.

Дійшла черга до грошей. Хоч як я їх і не люблю, але це питання, гадаю, цікавить багатьох. Коли європеєць, скажімо німець, приїжджає в Австралію, то нарікає, що тут страшно дорого. Коли ж приїжджає українець, то в нього виникає нервовий тік. Особливо з теперішньою українською економікою. Бути українцем-туристом тут, в Австралії, то означає бути мільйонером. Або ж їсти щодня найдешевші макарони за 85 центів.

Видео дня

Проте все чудово, коли ти в Австралії живеш та маєш будь-яку оплачувану роботу. Тут, як на мене, все дуже добре збалансовано: нема такого, що ти пашеш як віл і виживаєш, зводиш кінці з кінцями (звичне явище в Україні і не лише). Тут навпаки: працюєш - живеш як людина.

Я не буду говорити про високі зарплати, візьму середню мінімальну - себто 25$ за годину. В день при 8 годинному робочому дні це 200$, в тиждень (5 робочих днів) - 1000$.

Уявімо сім'ю в Сіднеї: батько, мати та немовля. Працює лише батько, мати доглядає дитя. За тиждень чоловік має 1000$. З них треба заплатити за житло - невеличкий приватний будинок не біля моря і не в центрі, або ж непогана однокімнатна квартира біля моря - це 400$. Залишається ще 600$. Їжа - приблизно 250$ на тиждень (тут і м'ясо, і риба, і фрукти, й овочі + 1 обід в кафе). Ще є 350$.

Витрати на памперси в тиждень - 11$, якийсь одяг ще хай 39$. Але одяг можна й знайти. Я вже колись писала, що австралійці раз в тиждень викидають меблі чи одяг, те що вже непотрібно.

Отже, в нас залишилось 300$. В місяць таких назбиралось 1200$. Ще один місяць відкладань і можна купити беушне авто. Автомобіль - дуже важливий та найзручніший транспорт в Австралії, до того ж не дорогий в обслуговуванні.

І така ситуація за умови, що працює лише батько! Якщо ж на роботу ходить й мати і теж з мінімальною зарплатою, то їхні прибутки збільшуються. Щоправда додаються витрати на садок, який в Австралії страшно дорогий навіть для місцевих. Середня доступна ціна 75$. Найдешевше 60$, але є і по 160$. Освіта безкоштовна. Якщо говорити про універ, то беруть позики в держави. Самі студенти беруть. А виплачуватимуть позику, коли влаштуються на роботу і зарплата буде відповідна, щоб виплатити кредит. Батьки за універ переважно не платять.

Звісно, ще знімаються податки, як тут кажуть, досить великі. Але і з цим можна абсолютно комфортно жити, судячи з усього, що я бачу.

Чи реальна така фінансова ситуація в Україні з мінімальною зарплатнею? На жаль, ні! Бо олігархам та "владі" - це просто невигідно. Краще най люди виживають, най будуть злі від того, най не мають можливості відкладати, най не подорожують, най не розвиваються...

Я тут, в Австралії місцеві долари не переводжу на гривні, бо це, вважаю, безглуздо. Середня зарплатня в місяць тут -

4 000$, в Україні - 4 000 грн. Виходить 1 до 1. Але ціни... поза порівнянням! Підгузки, велика коробка - Австралія - 33$; Україна - понад 400 грн. Хліб - Австралія - від 1.5, Україна - від 5. Дитя можна за 50$ одягти суперово й не на секонді. В Україні за 50 грн - нереально.

Ось такі справи.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...