Петро Порошенко проголосив 2016-ий роком англійської мови. Це добре. Це ще один крок у напрямку до Європи.

Але, йдучи до цивілізації, не забуваймо про свої витоки. 2016-ий рік насамперед має стати роком Івана Франка. Каменяр, як його назвали радянські літературознавці, народився 1856-го, а помер 1916-го. Маємо сто років від дня його смерті і 160 від дня народження. Чим не рік Івана Франка?

І не соромно, пане президенте, що ви, як і ваші попередники (боюсь, що і наступники), ані словом не заїкаїтесь про те, що пора би вже видати нарешті повне зібрання творів Івана Яковича Франка? Бо в якій ще країні титан думки, совість і гордість нації не вийшов уповні? Та хіба що в Україні! Бо оті 50 томів обчикриженого за совєтів Франка, - це половина, якщо не третина його творчої спадщини.

Вже тепер покійний відомий франкознавець професор Зенон Гузар якось сказав мені: "А знаєте, Анатолію, чому Москва не видала стотомного Франка? Бо Лев Толстой мав лише 90 томів. А Франко може мати й 150 томів".

За 25 років незалежності України не знайшлося мецената чи державного діяча, який би зрозумів важливість видання повного зібрання творів Івана Франка. Що ж у вас за радники і міністри, пане президенте, якщо вони не розуміють таких простих речей? Або женіть їх від себе, або шукайте гроші в бюджеті й поза ним – і таки видайте повне зібрання творів Івана Франка.

Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка – це українська свята трійця. Вони розкодували ген української нації. З них зловтішаються покійні бузини й нині сущі грабовичі. Але можна вбити тіло – дух незнищенний!

Нам пора для України жить!

Виконайте цей заповіт Івана Франка, пане президенте.

Видання повного зібрання творів Івана Франка – це клопітка справа. Нинішній Академії наук вона не під силу. Заражена радянським вірусом, вона не бачить модерного Франка. З іншого боку, чатують на нього ті, які намагаються "переосмислити" Каменяра на догоду ліберально-космополітичній ідеології. А тут не треба винаходити велосипед. Слід просто зібрати все, що написав Іван Франко, - і видати. Ми ж цивілізована нація.

Чи чекатимемо 200-ліття Франка, аби видати його повне зібрання творів?

Українці, з роком Івана Франка!

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости