Україна матиме летальне озброєння і без підтримки світу

16.2т

НАТО не може, в принципі, надавати Україні летальну зброю, позаяк альянс, як організація, не має своєї зброї. Саме тому, говорити нині про те, що НАТО надає чи не надає нам зброю – трішки не коректно, адже її можуть надати хіба що країни-члени альянсу. Водночас, рішення щодо надання летальної зброї конкретними країнами також в альянсі не вирішує. Це суверенне рішення кожної окремої держави.

На сьогодні ми не маємо прикладів, що та чи інша держава висловила конкретне бажання надати Україні летальну зброю. Зараз я маю на увазі рішення не щодо продажу нашій країні зброю, а надання (безплатні поставки в контексті матеріальної підтримки).

Чому так відбувається? Чому Канада, США, Німеччина, Франція, маючи потужні оборонно-промислові комплекси, не надають нам летальної зброї?

Справа у тому, що ці країни остерігаються загострення ситуації у протистоянні з Російською Федерацією. А, погодьтеся, після Варшавського саміту, ситуація і справді погіршилась. І, на жаль, немає ніяких аргументованих натяків на її "потепління", навіть, незважаючи на те, що нині проводяться консультації на експертному рівні. Так, нещодавно заступник міністра оборони Росії заявив, що до них прибувають експерти НАТО з метою погодження питання безпеки польотів (мається на увазі, щоб не було інцидентів при польотах російської авіації в Балтійському регіоні). І в цьому контексті, альянс просто не хоче ще більше напружувати ситуацію, а тому уникає подальших компрометуючих дій.

Втім це не означає, що летальної зброї Україна не матиме. Річ у тому, що у нас фактично створені сили спеціальних операцій. Попередньо було оголошено, що вони розвиватимуться за стандартами НАТО, включаючи і озброєння. Тобто, це передбачає перехід до якісно світових стандартів (перехід з автоматів Калашникова на зброю, яка виготовляється у країнах НАТО калібру 166). Нині у нас такої зброї немає, але вона не обхідна. І вона буде. Інше питання, чи нам доведеться її купувати, чи ми отримаємо її безплатно.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги