Крим в інтернет-ізоляції

7.9т

Жителям півночі Криму в районі міста Армянськ відключили інтернет "з метою безпеки". Найчастіше оператори відключають зв'язок напередодні проведення якихось спецоперацій. Пам'ятаєте, коли в Україні відбувалась Революція Гідності і зникав мобільний зв'язок, то всі казали, що скоро має розпочатися якась спецоперація. Справа у тому, що на території, на якій проводиться чи планується спецоперація потрібно якимось чином заглушити зв'язок, аби заблокувати можливість людей комунікувати між собою.

Якщо ж мова йде про вимкнення інтернету, то тут скоріше за все справа у бажанні ізолювати якусь частину території від інформації. Аби вона не надходила ззовні усередину, зсередини назовні та не розповсюджувалась між собою всередині. Гадаю, що виключення інтернету не пов’язане зі стеженням над громадянами, адже якщо російська влада стежить за громадянами через мережу – то який резон вимикати інтернет?

До речі, практика стеження за людьми через інтернет і мобільний зв'язок є у всьому світі (так зване "масове стеження").Звичайно, що в анексованому Росією Криму (та й на материковій Україні) таке стеження також є. Щоб себе від нього убезпечити, слід просто слідкувати за тим, що говориш. Якщо людина будучи в Криму спілкується по телефону і розповідає про погоду – їй нічого не загрожує. Втім якщо теми розмови загрожують, наприклад, національній безпеці, то на таке спецслужби безперечно звернуть увагу.

З іншого боку, як показує практика, визначити інформацію, яка "загрожує безпеці" дуже важко. Людині, яка їде на окуповану території кажуть, аби вона не говорила зайвого, але завжди оце "зайве" важко ідентифікувати. І лише пост-фактом людина дізнається, що у сказаному по телефону чи написаному через інтернет було щось загрозливе. Саме тому напередодні поїздки слід просто визначити з людьми, з якими ви матимете зв'язок, які теми в розмовах слід уникати.

Читайте все новости по теме "Аннексия Крыма" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги