УкрРус

Інфляція смерті

7.6т

Підрахувати людські втрати в роки польсько-українського конфлікту дуже важко, через відсутність джерел (ніхто не вів жодних обліків населення в 1939-1945) та методології. З певністю можемо сказати, що кількість польських жертв справді більша українські, адже його ареною були терени, де українці були виразною більшістю.

І вбитих поляків справді було багато - десятки тисяч. За попередніми підрахунками українських істориків ця цифра сягає до 40 тисяч (втрати українців до 20 тисяч). Хоча польські історики говорять про близько 60 тисяч.

Але ці цифри виявилися не достатніми для польських політиків. В 2013, в ухвалі Сейму, її "заокруглили" до 100 тисяч. Нині з політичних трибун вже кажуть про понад 100 тисяч. Радикальніші політики ідуть далі - називають 200 чи навіть 500 тисяч втрат.

Таке роздування кількості вбитих не є шаною їх пам'яті, а навпаки - зневагою. Воно знецінює смерті тих тисяч, які справді були вбиті, "розбавляє" їх із надуманими втратами. Проте польських політиків це не спиняє, адже більші цифри конвертуються у більший політичний капітал.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги