УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Валентин Землянский
Валентин Землянский
Независимый эксперт по вопросам энергетики

Блог | Чого українцям очікувати від тарифів на електроенергію

Чого українцям очікувати від тарифів на електроенергію

Коли ми аналізуємо тарифну політику в Україні, то в першу чергу, ми повинні звертати увагу на нормативну базу. У нас є постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, якою передбачене поетапне збільшення тарифів на електроенергіїю. Так, четвертий етап відбувся нещодавно, у вересні, а п’ятий планується уже навесні (тарифи мають піднятися на 25%). Ця програма була розроблена ще за часів прем’єрства Арсенія Яценюка у 2014 році, погоджена НКРЕКП.

Аналізуючи енергетичний ринок, в контексті можливих змін тарифів для населення, слід згадати непросту ситуацію з атомною генерацією: в Україні є випади атомних блоків на ремонт, відкритим залишається питання стосовно продовження терміну експлуатації, а також підвищення рівня безпеки на енергоблоки (втім витрати на всі ці речі – панові).

Складнощі бачимо й у тепловій генерації: окрім того, що нам потрібно вивозити вугілля із зони АТО, Україна має проблеми з вугіллям газової групи (адже ті державні шахти, які знаходяться на мирній території останні 2 роки практично не фінансувалися). Слід не забувати у про заборгованість України перед постачальниками електроенергії.

Читайте: Нова енергетична стратегія - нові тарифи

Відтак, говорити нині про можливе зниження тарифів, мабуть, не варто, позаяк, ця сфера потребує, навпаки, збільшення обсягу фінансування.

Підсумовуючи зауважу, що зараз не час говорити про зменшення тарифів на електричну енергію. Так склалося не тому, що у нас добрий чи поганий уряд. Річ у тому, що в Україні є низка об’єктивних проблем без вирішення яких, про зниження тарифів для населення не може бути мови.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...