Прикра помилка? Та це маячня!

СТБ

Російські військові в ефірі українського телеканалу? За роки війни українцям природніше спостерігати за ними через приціл автомата або ж як їх вивозять в "гумконвоях" з надписами "Груз 200" з нашої землі. А тут в ефірі СТБ росіян показують у ролі бідних мучеників, які згадують, як з ними "жорстоко" поводились в Україні.

Видео дня

Говорити, що така подача інформації є неправильною, – якось навіть банально. Адже для всіх адекватних людей це - очевидність. Питання в іншому – чому інформаційна безпека країни, попри війну з Росією, досі в такому жалюгідному стані?

Пояснення, на кшталт, "ефір з російськими терористами - випадковість", в сучасному світі не приймається. Особливо, коли йдеться про роботу загальнонаціонального телеканалу, де всі ефіри погоджуються на рівні керівництва. Так що історії про звільнення якихось рядових працівників, які "допустили прикру помилку" – маячня.

Варто нагадати, хто забув, - ще в квітні ВР ухвалила закон № 159-VIII "Про внесення змін у деякі закони України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України", який передбачає заборону російських серіалів.

В законі йдеться, що "в Україні забороняється розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора і їх окремих дій, що створюють позитивний образ працівників держави-агресора, працівників радянських органів державної безпеки, які виправдовують або визнають правомірною окупацію території України. Передбачена попереднім абзацом заборона поширюється на поширення і демонстрацію будь-яких фільмів незалежно від країни походження, виробництва після 1 серпня 1991 р."

Також забороняється "трансляція інформаційних, музичних, розважальних, спортивних, навчальних, рекламних і будь-яких інших програм і передач, вироблених починаючи з 1 січня 2014 р. фізичними та юридичними особами Російської Федерації, а також тих, які пропагують (включаючи подачі позитивної інформації) діяльність правоохоронних органів, збройних сил, інших військових або силових формувань РФ".

5 лютого Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому закон № 1317 "Про внесення змін у деякі закони України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України". Він передбачає заборону розповсюдження і демонстрування серіалів і фільмів, що містять російську пропаганду.

Чому ж керівництво каналу вирішило створити інформаційний резонанс в "русском духе" попри чинне законодавство - питання відкрите. Якраз є чим зайнятись відповідним правоохоронним органам. Нехай розбираються, де тут випадок, а де інформаційна атака з боку ворожої країни.

Єдине, що тішить, – українська громадськість подібні ФСБешні фейки органічно не сприймає. Суспільна імунна система поки що відкидає чужорідні тіла. Однак, якщо такі вірусні медійні атаки стануть періодичними, то навіть найсильніша система захисту рано чи пізно дасть збій. Наслідки, в умовах військового протистояння з Росією, – руйнування зсередини української державності.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...