УкрРус

Процес самоочищення правоохоронної системи запущено. Його вже не спинити

7.7т

Про попередні, але вже підсумки атестації.

Вже більше року минуло, як в Україні почалася реформа МВС, про необхідність якої говорилося давно. Її метою було змінити повністю прогнилу і корумповану структуру. Крім того це була одна із ключових вимог Революції Гідності.

Одразу після Майдану я багато разів чув вимогу "повної заміни". Про це тоді кричали майже всі. Тоді я задавав питання: "Розігнати треба взагалі всіх і створити вакуум?". З таким сценарієм не погоджувалися.

Приводили приклад Грузії, де замінили з часом абсолютно всіх. Сьогодні значна частина суспільства дуже не задоволена грузинською участю у реформуванні. Чомусь...

Думаю зі мною мало хто не погодиться: замінено не фасад, замінено форму.

Так, не зовсім все ідеально. Так, могло би бути набагато краще. Але сьогоднішній результат говорить сам за себе: 48% довіри громадян зараз замість 3% тоді.

Риба гниє з голови. Тому заміну системи починали з заміни керівників. Сьогодні, підводячи підсумки, можна говорити про те, що близько 50 % керівників не відповідали вимогам сьогодення. Вони або звільнені, або понижені у посадах. Але є й такі, яких навпаки підвищили.

Так, можливо не всіх звільнили заслужено. Так, можливо не всіх заслужено залишили. Так, не у всіх витримували нерви. Були скандали і гучні гримання дверима представниками громадськості. Але очищення такого масштабу наша країна переживає вперше. До того ж в умовах війни і економічної розрухи, з браком коштів на реформу і професійних кадрів.

Зараз всім вже зрозуміло, що реформування системи органів внутрішніх справ є гідним прикладом для реформування всієї правоохоронної системи, включаючи прокуратуру, суди і навіть податкову міліцію.

Так, зараз є великий брак кадрів. Але після закінчення всіх етапів атестації буде проводитися набір через Поліцейські комісії, які зараз вже створені майже в усіх регіонах. Це буде дуже скоро.

Не все ідеально. Але дуже важливо, що запущено процес самоочищення правоохоронної системи. От його вже не можливо зупинити.

Реформа МВС продовжується!

Далі буде.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги