Процес самоочищення правоохоронної системи запущено. Його вже не спинити

7.2т

Про попередні, але вже підсумки атестації.

Вже більше року минуло, як в Україні почалася реформа МВС, про необхідність якої говорилося давно. Її метою було змінити повністю прогнилу і корумповану структуру. Крім того це була одна із ключових вимог Революції Гідності.

Одразу після Майдану я багато разів чув вимогу "повної заміни". Про це тоді кричали майже всі. Тоді я задавав питання: "Розігнати треба взагалі всіх і створити вакуум?". З таким сценарієм не погоджувалися.

Приводили приклад Грузії, де замінили з часом абсолютно всіх. Сьогодні значна частина суспільства дуже не задоволена грузинською участю у реформуванні. Чомусь...

Думаю зі мною мало хто не погодиться: замінено не фасад, замінено форму.

Так, не зовсім все ідеально. Так, могло би бути набагато краще. Але сьогоднішній результат говорить сам за себе: 48% довіри громадян зараз замість 3% тоді.

Риба гниє з голови. Тому заміну системи починали з заміни керівників. Сьогодні, підводячи підсумки, можна говорити про те, що близько 50 % керівників не відповідали вимогам сьогодення. Вони або звільнені, або понижені у посадах. Але є й такі, яких навпаки підвищили.

Так, можливо не всіх звільнили заслужено. Так, можливо не всіх заслужено залишили. Так, не у всіх витримували нерви. Були скандали і гучні гримання дверима представниками громадськості. Але очищення такого масштабу наша країна переживає вперше. До того ж в умовах війни і економічної розрухи, з браком коштів на реформу і професійних кадрів.

Зараз всім вже зрозуміло, що реформування системи органів внутрішніх справ є гідним прикладом для реформування всієї правоохоронної системи, включаючи прокуратуру, суди і навіть податкову міліцію.

Так, зараз є великий брак кадрів. Але після закінчення всіх етапів атестації буде проводитися набір через Поліцейські комісії, які зараз вже створені майже в усіх регіонах. Це буде дуже скоро.

Не все ідеально. Але дуже важливо, що запущено процес самоочищення правоохоронної системи. От його вже не можливо зупинити.

Реформа МВС продовжується!

Далі буде.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости