Пілотний проект роботи системи автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху запущений. Поки пілотний. І штрафи нараховуються поки умовні. І камер поки лише 3. Правда за 6 годин ці три камери нарахували автоматично на 3 мільйони гривень поки умовних штрафів.

Але вже дуже скоро по всіх автошляхах України з’явиться тисячі невидимих очей, які будуть фіксувати правопорушення і нараховувати вже не пілотні і умовні, а зовсім реальні штрафи без участі поліцейського. Поки камера фіксуватиме тільки порушення швидкості. Але вже дуже скоро (я в це правда вірю) камера зможе фіксувати і незастебнуті ремені безпеки, і розмову по мобільному…

Так, поки інформація буде оброблятися живою людиною – поліцейським з центру обробки даних Національної поліції. Але з часом ми отримаємо електронну автоматичну обробку даних без людської участі. Залишиться тільки конверт запакувати і відправити поштою, бо компьютери у нас ще на пошту не ходять. Сподіваюся, що таке впровадження дозволить суттєво знизити рівень аварійності, і відповідно знизити рівень травматичності і смертності на дорогах.

Бо, як говорять офіційні дані, за 6 місяців 2016 на дорогах загинуло 1,5 тисячі наших співгромадян і травмовано більше 15 тисяч.

До речі, у Європі камери вже давно фіксують порушення правил. Ми так стараємося стати частиною цивілізованого світу, і так не цінуємо себе за кермом, намагаючись всіляко увильнути. Для того, щоб був порядок і комфорт на дорозі, для того, щоб всі були рівні і ніхто не міг прикритися високими зв’язками, для того, щоб всі учасники руху почували себе безпечно доведеться всім зайнятися самодисципліною. Для початку. А хто не втримається – прийдуть "листи щастя". І буде всім щастя від "листів щастя".

Вірю, ми зможемо. Заради себе. Заради тих, хто чекає вдома.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости