Николай Томенко
Николай Томенко
Украинский политик

Блог | Николай Томенко: Великодній подарунок для пенсіонерів від Яценюка – 64,44 грн

Великодній подарунок для пенсіонерів від Яценюка – 64,44 грн

У черговому зверненні до українського народу прем’єр-міністр надав традиційну інформацію про те, як життя українців "невпинно покращується", і зробив унікальну за цинізмом заяву про те, що він дав вказівку уряду готувати індексацію пенсій та заробітних плат на 6%.

Видео дня

Якби таку заяву зробив відповідальний політик чи посадовець, то це прозвучало би так: "Я дав вказівку моєму уряду виконати Закон про Державний бюджет України". Адже це не добра ініціатива прем’єра, а зобов’язання уряду виконати цю норму чинного Закону!

Це якщо говорити про форму. А зміст такої заявив ще сумніший. Як відомо, одна з причин мого виходу з коаліції полягала в тому, що уряд та коаліція відмовились від своїх передвиборчих зобов’язань щодо забезпечення гідних заробітних плат і пенсій людей та підвищення якості життя людини.

Нагадаю, що бюджетом на 2016 рік до 1 травня була передбачена мінімальна пенсія 1074 грн, а мінімальна заробітна плата 1378 грн.

Після моєї критики і критики багатьох експертів про абсурдність і неадекватність таких мінімальних зарплат і пенсій, на які в принципі не можливо вижити в Україні (адже "ціна життя" одного дня українця оцінена владою у менше ніж 2 долари), Голова ВР та коаліція пообіцяли НЕВІДКЛАДНО, одразу ж після ухвалення бюджету (тобто, після Нового року) створити відповідну робочу групу і почати змінювати бюджет на краще в інтересах народу.

Інформую, що станом на 21 березня 2016 року ніхто з керівників держави жодного разу не згадав про свої обіцянки покращити бюджет і створити таку робочу групу…

Більше того, всі спроби відновити бодай базові соціальні речі, провалені в урядовому бюджеті, натикалися на вето. Для прикладу: ухвалений конституційною більшістю парламенту законопроект про необхідність бодай часткового фінансування з бюджету профтехосвіти з ініціативи уряду заветований Президентом.

Але повернемось до Великоднього "подарунку" від Яценюка, адже початок так званої індексації у 6% співпадає з великим християнським святом - Великоднем.

Отож, порахуємо, яке "щастя" чекає на пенсіонерів, велика кількість яких живе на мінімальну пенсію, і на велику кількість людей, які отримують якщо не мінімальну, то не набагато більшу заробітну плату.

Якщо порахувати індексацію Яценюка, то збільшення складе: 64,44 грн для пенсіонерів та 82,68 грн – для тих, хто отримує мінімальні зарплати.

Щоб зрозуміти, наскільки якісно покращиться життя українців після такої індексації, пропоную застосувати замість міжнародного "індексу БігМака", у якості індикатора купівельної спроможності "індекс "Київського торту". Це буде більш зрозуміліше пересічному громадянинові України.

Отож, на сьогодні середня ціна стандартного (кілограмового) "Київського торту" - 225 грн (від 215 до 260 грн). Таким чином, "Великодній подарунок" від влади складе: для пенсіонерів – біля чверті, а для працюючих українців – біля третини "Київського торту"!

Причому це за умови збереження сьогоднішніх цін...

Отакий "Великодній подарунок" від нашої влади: "і ні в чому собі не відмовляйте…"

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...