Чи вигідний Росії придністровський сценарій?

військові, Україна

Придністровський сценарій не передбачає вирішення конфлікту (на Донбасі. – Ред.), він передбачає замороження. В цьому випадку для України замороження було би не найгіршим сценарієм, звичайно не ідеальним, але порівняно з тим, що ми маємо конфлікт низької інтенсивності і щоденні втрати, то замороження є кращою альтернативою.

Але в чому складність реалізації такого придністровського сценарію? Конфлікт на Донбасі має набагато більший рівень інтернаціоналізованості. Тобто тут Росія безпосередньо причетна до цього конфлікту. І конфлікт на Донбасі є частинкою широкої геополітичної гри, в якій присутні ЄС і Штати. Тому конфлікт на Донбасі зв’язує Росію санкціями. Відповідно Росія і більшість міжнародних гравців не зацікавлені в замороженні, оскільки це означає, що санкції скоріш за все зберігатимуться проти Росії.

Видео дня

Росії зрозуміло чому невигідні санкції. А більшості країн світу вони невигідні, оскільки це заважає деяким країнам підтримувати вигідні відносини з Росією. Тому придністровський сценарій можливо є кращою альтернативою для України, однак на практиці його буде втілити буде не так просто .

Три роки не можуть знайти "рецепт". Тут, я вважаю, потрібно, щоб процес вирішення конфлікту був максимально демократичним і легітимним. Потрібно, щоб кожне питання, яке пов’язано з врегулюванням конфлікту максимально обговорювалось з громадськістю, щоб експертне коло максимально долучалось до процесу прийняття рішення.

Інакше такі питання, як блокада, вибори в ОРДЛО, зміни до Конституції будуть провокувати суспільний розкол. І якщо буде прийнято те чи інше рішення, яке не користується популярністю більшості населення і політичної еліти, то тоді матимемо дуже високий ризик внутрішньої дестабілізації в Україні.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.