Чи можна було врятувати від загибелі поліцейських у Дніпрі?

10.3т

Свого часу Конфуцій сказав: "Відправляти непідготовлених людей на війну – означає зрадити їх".

Попри складні умови, у яких опинилися двоє поліцейських у Дніпрі 25 вересня, ми мусимо визнати, що рівень тактичної підготовки, який їм надали, все ж таки був недостатнім. Ми мусимо бути чесними і відзначити: українським патрульним бракує підготовки. На превеликий жаль, ці двоє патрульних зробили усе, що могли і чому їх навчили, але це, на жаль, їх не врятувало.

Разом з тим, не варто забувати, що того ж дня від рук злочинців загинуло ще декілька десятків наших співгромадян: їх застрелили, зарізали, забили… але про це ніхто не написав. Не написав, адже це не трагедія, а звичайна статистика. А всі ці речі свідчать про загальний рівень громадської безпеки в нашій країні.

Цю ситуацію достатньо швидко може виправити законодавче право на збройний захист. Наші законодавчі ініціативи передбачають те, що громадяни України повинні отримати право на збройний захист себе, свого здоров’я, своєї родини і оточуючих. У цьому контексті давайте згадаємо водія маршрутки, який намагався заблокувати злочинця, який стріляв у поліцію. Цей чоловік був без зброї і в нього, фактично, не було змоги зупинити вбивцю. А тепер теоретично уявимо, що навколо цієї події були люди, у яких на законних підставах були пістолети. Гадаю, вони б втрутилися і могли допомогти врятувати поліцейських і затримати або знешкодити злочинця.

Те, що пересічні громадяни ще до приїзду поліції можуть зупиняти злочинців - нормальна практика у всьому цивілізованому світі. Саме тому ми говоримо про право на захист, яке повинне бути у кожного українця (звісно, у кожного, хто пройшов відповідне навчання і відповідає усім вимогам законодавства).

Слід нарешті зрозуміти, що в час, коли реформу поліції фактично провалено (позаяк введення патрульних – це не повноцінна реформа), пора забезпечувати громадську безпеку не "підсиленням прав поліції", а іншими методами. До прикладу, зараз у разі небезпеки, українці мусять чекати на приїзд правоохоронців деякий час. Що їм робити ці 30 хвилин? Як допоможуть жертві нападника, ґвалтівника чи крадія "підсилені права поліції", доки вона чекає на приїзд правоохоронців? Питання залишається відкритим.

Саме тому ми вкотре наголошуємо: загальний стан громадської безпеки може змінити лише прийняття Закону про цивільну зброю і боєприпаси, який, до слова, вже два роки лежить у Верховній раді.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости