Таємничий грот у Кам'янці

1.4т

Тут завжди темно і прохолодно, пахне як у винному льосі, а акустика як у церкві.

Грот декабристів, або Пушкінський грот - найстаріша (кін. XVIII ст.) та найромантичніша споруда колишнього маєтку родини Давидових у Кам'янці на Черкащині.

Декабристи з "Південного товариства" проводили тут таємні наради, поет Олександр Пушкін вперше читав свого "Кавказького бранця", а композитор Петро Чайковський напевно випробовував акустику куполоподібного приміщення власною музикою.

За легендою, грот колись сполучався підземним ходом із "Картковим будиночком", що на сусідньому пагорбі, щоб декабристам було легше тікати, хоча у це і важко повірити. Більшовики певний час використовували холодне приміщення як в'язницю. Тепер тут проводять виставки, літературно-мистецькі заходи та камерні концерти при свічках.

А ще могли би бути класні винно-сирні дегустації! Принаймні, Кам'янський державний історико-культурний заповідник зараз активно шукає нові форми роботи, щоб зацікавити туристів. Я вже уявляю екскурсійну програму з фортепіанною музикою Чайковського в "Зеленому будиночку", живим каміном в "Зеленому млинку" та якоюсь дегустацією в гроті.

Читайте все новости по теме "Блог Путешествия" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости