Війна після "Мінська" не закінчиться

5.7т

Якщо завтра перестануть стріляти, це не значить, що через дні не почнуть знову. На нашому кордоні десь 5-7 тисяч російських військових, на окупованому Донбасі військовий контингент сягає 30 тис бойовиків, включно із приблизно 7 тис кадрових російських військових, 250 танків (по кількості дорівнює Франції), броньована техніка і системи залпового вогню. В Криму десь 23 тисячі військових, 100 бойових літаків та 50 вертольотів, а також достатня кількість кораблів, щоб не лише запровадити морську блокаду України, а й здійснити десантну операцію на узбережжі від Скадовська до Вилкова.

Минулого року до складу ЧФ РФ увійшли два катери типу "Буян-М" із крилатими ракетами "Калібр". Якщо такі ракети здібні подолати дистанцію від Каспійського моря до Сирії (біля 1,5 тис км), то вся територія України є потенційною мішенню, а Севастополь від Києва відділяють лише 20 хвилин льоту.

Росіяни не просто так будують військову організацію на окупованих територіях і витрачають на неї кошти. У разі, якщо Київ не йде на їх умови, а це нав’язування нам федералізації в іншій обгортці через Конституційні зміни, переведення створених і контрольованих ними іррегулярних збройних формувань, так званих сепаратистів, у якості сторони конфлікту. Якби у нас відбувалася громадянська війна, а не збройна агресія РФ. Далі - узаконення через вибори свого безпосереднього впливу, коли власні російські маріонетки будуть представлені у місцевій владі, а бойовики у "правоохоронних" структурах та у якості "прикордонників". Також примушення України за свій рахунок утримувати фактично не контрольовану та вороже налаштовану територію, яка все одно, враховуючи здобути важелі, орієнтуватиметься на Росію. Такі умови Росії. І якщо ми на них не погоджуємось — росіяни щонайменше розширюватимуть окуповану територію до кордонів області. А потім йтимуть далі, якщо буде можливість. Як ні — зупинитися на деякий час і займатимуться розхитуванням Харківської й Дніпропетровської областей.

Позиція Заходу при цьому буде такою. США, а особливо ЄС, зацікавлені у якомога скорішому "вирішенні" конфлікту задля нормалізації взаємин з РФ. Всі країни передусім переслідують власні національні інтереси. Для ЄС це питання безпеки, боротьби з тероризмом, подолання кризи із сирійськими біженцями, нормалізації торговельних відносин та співпраці в енергетичній галузі. США потрібна більш конструктивна роль у вирішенні глобальних безпекових проблем. Як от в Сирії, Ірані та Північній Кореї. Тому на Україну здійснюватиметься тиск задля пошуку "компромісу", що фактично означатиме – за наш рахунок. Втім, США підтримуватимуть Україну та більш схильні враховувати наші інтереси, якщо вони чітко артикульовані. Вашингтон зацікавлений у збереженні України як суверенної, демократичної держави – невід’ємної частини європейської спільноти.

Щоб примусити Москву змінити свою поведінку, Захід говорить про зняття санкцій у разі деескалації конфлікту. Але тут швидше гра в слова. Перший пакет санкцій діятиме доти, поки Крим залишатиметься окупованим Росією. Другий пакет обмежувальних заходів пов'язаний із Донбасом і буде відмінений тоді, коли європейці вирішать, що Мінські домовленості виконані. Що означатиме "виконані" - питання дискусійне і не в останню чергу залежить від позиції Києва.

Але війна після "Мінська" не закінчиться. Вона продовжуватиметься допоки ми не програємо. Тобто не здамося, або Карфаген не буде зруйновано. Війна – це сама сутність Росії, продиктована її географією, агресивною ідеологією і спотвореною історичною свідомістю. Суспільство має збагнути, що війна була завжди. Чверть останнього століття вона велася іншими засобами – економічними, гуманітарними, політичними, енергетичними, ідеологічними. Нинішня війна ведеться не з офіційною владою, а з українським народом. Її метою є позбавлення нас права обирати власне майбутнє. Допоки ми захищатиме це право, вона триватиме.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги