21 октября • обновлено в 03:14
МоваЯзык
Главная Блоги

/ Блоги - Новости

Україна без ДАІ: чому зросла кількість смертельних ДТП?

6.5т

В Україні збільшилась кількість смертельних ДТП. Чи пов’язано це з ліквідацією ДАІ? Аналізуючи ситуацію слід відзначити, що негативну тенденцію зумовлюють в основному два фактори: зменшення поліції на дорогах, а також недовіра і скептицизм з боку водіїв з приводу перекваліфікації правоохоронних органів, що викликає у них відчуття вседозволеності. Окрім того не слід відкидати й багато сталих причин аварій: погіршення погодних умов, вживання алкоголю чи наркотичних речовин за кермом, несправність транспортного засобу тощо.

Насправді дорожньої поліції на дорогах України не так і багато: ця реформа тільки зараз розпочинається. Чому? Рік тому набув чинності закон про Національну поліцію, який запустив об’єднання патрульної і дорожньої поліції, ліквідувавши Дорожню автоінспекцію. Так, поступово у містах України, від великих до маленьких, безпеку на дорогах забезпечувала патрульна поліція. Однак у містах, де нова поліція ще не з’явилася (це стосується маленьких населених пунктів України) ДАІ продовжувало свою діяльність. Згодом у Нацполіції створили Управління безпеки дорожнього руху ДПД, яке дало можливість працювати переатестованим даїшникам далі. Та головна ідея цього управління – по мірі можливостей повністю замінити кадровий склад і надати правоохоронцям додаткові можливості.

Так, у "Прикінцевих та перехідних положеннях" законопроекту про Нацполіцію вказано, що до 31 грудня ДАІ мало б бути ліквідовано повністю. Однак наприкінці весни виникли проблеми з недостатньою кількістю патрульної поліції (на всю Україну було всього 12 тисяч патрульних), тому почали з’являтись місцеві накази про залучення до регулювання руху, а згодом і патрулювання та складення протоколів переатестованих даїшників із Управління, згаданого вище. Це призевело до відповідних проблем. Восени в Раді ініціювали створення дорожньої поліції, заступник Голови Національної поліції України Олександр Фацевич пояснив: це буде окремий підрозділ в Департаменті патрульної поліції із штатною чисельністю 2 тис. працівників.

Звісно, суспільство віднеслось до такої ініціативи з пересторогою, вважаючи, що нова поліція хоче повернути старих "ДАІ-шників". Та не все так погано: вони ж тепер знаходяться у департаменті уже реформованої патрульної поліції, де до них будуть набагато вищі вимоги, аніж це було раніше. Окрім того, у нинішнього "дорожнього патрулю" будуть й умови праці кращі, що зменшує ризик застосування у роботі старих схем, які передбачають отримання хабарів.

У всій цій ситуації однією з головних проблем є законодавче врегулювання відносин водія і поліції. Так, нинішня поліція змушена працювати відповідно до наказу МВС України від 27.03.2009 N 111 " Про затвердження Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС". Місцями, цей наказ не узгоджується з нинішнім законом про Національну поліцію і є застарілим. Окрім цього є складні процедури тимчасового вилучення посвідчення водія, огляду (освідування) на стан сп’яніння, тимчасового затримання транспортного засобу, передбачені Кодексом про адмін. правопорушення, які теж потребують змін.

Всі ці норми слід переглядати в комплексі, напрацьовуючи нову, більш ефективну схему. Втім навіть осучаснивши методи роботи немає 100-% гарантії, що ми назавжди позбудемося службових зловживань. Для цього має також бути ефективною система оскарження дій поліції.

Подписывайся на наш Telegram. Получай только самое важное!

Читайте все новости по теме "Авто блог" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Блоги / мнения

ads pixel