Об’єднання "ДНР" і "ЛНР": клоаки всього світу – єднайтесь?

22.6т

У мережі з’явилась інформація про можливе об’єднання "ДНР" і "ЛНР" у одну квазідержаву. В умовах галопуючої поразки Росії на економічному фронті, їй конче необхідні будь-які перемоги. І якщо такою перемогою стане новоперестворена "Новоросія", то російський електорат отримає інформаційну ложку меду в бочку із соціально-економічним дьогтем.

Тенденція централізації цілком вкладеться у нинішню стратегію відстрілу опальних польових командирів. Росія намагається централізувати владу на окупованій частині Донбасу. Це дозволить їй краще контролювати і бандугруповання і фінансові потоки. Крім того, якщо буде створена формально єдина армія "Новоросії", це потенційно дозволить збільшити координацію її дій.

Проблема у тому, що сьогодні "ДНР" і "ЛНР" поставлені в умови, коли конфлікт між ними прогресує. Бо перемир’я з Україною не зменшило ні кількість бойовиків, ні кількість зброї на території обох псевдореспублік. Зменшилась лише кількість об’єктів для віджиму та порізки на металобрухт. А тому, прикордонні конфлікти, кримінальні озброєні гастролери з одної "республіки" в іншу – це лише питання часу. І вже сьогодні опальні польові командири намагаються переховатись від відстрілу на території іншої "республіки". А економічні війни уже тривають. Це і ембарго на перевезення продуктів, і митний контроль, і конфлікт навколо залізничних перевезень між "ЛНР" і "ДНР".

Конфлікт між "республіками" має як історичне, так і сьогоденне підґрунтя. Ще до початку військових дій донеччани, в кращому випадку, вважали луганчан молодшими партнерами. А де-факто просто підминали під себе весь бізнес на території Луганської області. Тому зрозуміло, що після потенційного об’єднання головну скрипку гратиме Донецьк. А Плотницький, який уже відчув себе господарем князівства з гербом бальзаму "зірка", надто переживатиме за свій бізнес. А разом з ним неминучість облому відчуватиме і його найближче оточення, яке годується з корита російських вливань. Бо експропріація експропрійованого – традиція для пролетарського менталітету Донбасу. Тому, латентна незгода з бажанням Москви об’єднати сателітів, лише прогресуватиме.

Та повна залежність від Кремля в усіх ресурсах не дозволить прямо висловлювати свою незгоду. Тому формально ініціативу об’єднатись лідери "республік" можуть підтримати. Але на практиці це лише простимулює підкилимні ігрища на кшталт підстав, інформаційних воєн та навіть дрібних військових зіткнень. І так звана "еліта" "ЛНР", яка нарешті відчула себе не малодонеччиною, а окремим регіоном, спідтишка вставлятиме палки в колеса процесу інтеграції "республік". А "еліта" "ДНР", вихована на цінностях військового часу, так само огризатиметься.

Тому, навіть якщо формально об’єднання "ЛНР" і "ДНР" у квазідержаву відбудеться, це не усуне конфлікт між донецькими та луганськими сепаратистами. Воно лише загострить ситуацію між "республіками".

Не все так просто і в Росії. Так, якщо розглядати її як державу, то поєднання дозволить зменшити видатки на "республіки". А відповідно і навантаження на державний бюджет. Але, якщо розглядати її як бюрократичний клептоманський апарат, то об’єднання фінансових потоків призведе до зменшення "відкатів" кураторам "республік". Війна як відомо – рай для корупціонерів. А це говорить про те, що єднанню "республік" ставитимуть палки в колеса не лише представники "ЛНР" і "ДНР", а й ті, через кого проходять фінансові потоки для сепаратистів у російському керівництві.

Щодо України, то звичайно, можна сидіти і спостерігати за роздмухуванням конфлікту. І сподіватись, що вони самі себе перестріляють. А якщо клоаки дійсно поєднаються? І замість трагікомедії ми отримаємо чергову криваву драму? Тому варто було скористатись протиріччями між "ДНР" і "ЛНР". Питання лише в тому чи зможе наше керівництво усвідомити переломний момент і перехопити ініціативу.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости