Дніпро і "Самопоміч": сміття, блокада і тендери

андрій садовий

Тут пішла на мережі хвиля про цікаві витівки представників фракції "Самопоміч" у Дніпрі. А оскільки місто для мене – не чуже, знайомих у мене там не бракує, то вирішив я дізнатися окремі подробиці.

Дізнався. Аж поділитися закортіло.

Спочатку – секрети Полішинеля. Голова фракції "Самопоміч" у Дніпровській раді, місцевий бізнесмен В’ячеслав Мішалов, відомий тим що повторив подвиг Олександра Мороза у ВР – вигідно продав "золоту акцію". Коли після місцевих виборів переговори про коаліцію у міськраді зайшли в глухий кут, фракція Мішалова (аж 5 депутатів) стала нереально потрібною та дорогою, і заделікатного процесу розподілення посад, за участь в коаліції місцева "Самопоміч" отримала зразу дві важливі посади – секретаря міськради (ним став сам пан Мішалов) і голови бюджетної комісії міськради (ним став юрист місцевої "Самопомочі" Антон Хмельников).

Видео дня

Це – загальновідомо.

Як казали в тому фільмі – "тут мені карта і пішла". Про батька чинного секретаря міськради, відомого дніпровського забудовника, розповідають, що в часи президентства Віктора Януковича, пан Мішалов-старший був не ображений виконанням робіт по державних тендерах, але після втечі проФФесора сидів на бобах. Та не біда – варто було його сину стати секретарем міськради, як на компанії Мішалова-старшого обвалився золотий дощ еквівалентний 500 мільйонам гривень. На один лише ремонт центрального мосту Дніпра, який як раз сьогодні перекрили – 178 мільйонів гривень. Збіг, напевно…

Мер Львова і лідер партії "Самопоміч" називає пана Мішалова лідером ІТ-галузі. Кажуть, секретар міськради виправдовує цю назву і щиро дбає про "створення інформаційно-комунікаційний комплексу, який потрібен для досягнення європейських стандартів якості, підвищення рівня відкритості та прозорості влади" - за послуги з оцього створення його компанії тримали 16 мільйонів грн..

Прозорість зашкалює. У 2016 р. компанії В’ячеслава Мішалова заходилися виконувати роботи з прокладання в школах комп’ютерних мереж. Ціна питання – 27 мільйонів грн. А тепер слідкуйте за руками. Обсяг робіт по цій сумі був розбитий на 160 (!!!) угод, кожна з яких була на рівні допорогових закупівель, тобто проведення тендеру не потребувала.

Прозоро? Відкрито? Я конаю в судомах від заздрості, і розумію, що навчався не тому і не там.

Ну й звісно – про сміття. Куди ж без нього, коли ідеться про "Самопоміч"?

Маю привітати Дніпро і дніпровців, мало їм свого сміття – їхні звалища прийняли зі славетного міста Львова біля 9 тисяч тон сміття, при чому як мені розповіли, ідеться про якесь звалище, розташоване прямо поруч із жилими будинками, і яке вже давно намагаються закрити але наразі – ніяк.

9 тисяч тон – дрібниці, нардепи "Самопомочі" "врятували" б свого львівського партагеносе і на значно більші обсяги – але тут наперешкоді їм стали самі дніпровці, які вийшли на вулиці і перекрили трасу для сміттєвозів зі славетної Галичини.

Чи не відтоді "Самопоміч" так захопилася блокадами? Може й ні, але проштовхнути ухвалення постанови про підтримку міськрадою Дніпра блокади Донбасу, організованої їхніми братами по партії Семеном Семенченком та Єгором Соболєвим, Мішалов та його фракція намагалася героїчно. Межа ідіотизму полягала в тому, що пропхати цю постанову вони намагалися на тлі паніки керівництва комбінату "АрселорМіттал Кривий Ріг" (Криворіжсталь) – в тому самому місті, де раніше "Самопоміч" героїчно злила вибори представникам колишньої Партії Регіонів. Наразі постанову не прийняли через брак голосів.

Це – далеко не все з того що розповіли. Але – достатньо. Ані прокуратура, ані НАБУ наразі великого інтересу до цих пліток не проявили. А було б незле.

Аби вони або спростували цю інформацію, або – підтвердили і відповідно кваліфікували. Бажано – більш професійно ніж у ситуаціях з Лещенко та Насіровим. А?

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...