newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Михаил Гончар
Михаил Гончар
эксперт по вопросам энергетики, президент Центра глобалистики "Стратегия XXI"

Блог | Росіяни можуть спровокувати газову кризу

Нафтогаз

Україна рік спокійно обійшлася без російського газу і можемо обходитись без нього далі. Недавня суєта щодо газових перемовин поміж Україною, Росією та європейцями спровокована не нами, а нашими європейськими гібридними друзями. "Нафтогаз" опинився між молотом і кувалдою, але зайняв правильну позицію: якщо хтось стурбований, можемо закупити певний обсяг газу. Позиція "Нафтогазу" полягає в тому, що вони відкидають нав’язливу росіянами формулу, що нам треба докупити мінімальний обсяг газу. А це 3 млрд. кубів.

Окрім того ми не несемо відповідальності перед європейцями за постачання газу. Вся відповідальність лежить на "Газпромові". Ми не маємо контрактів з європейськими партнерами "Газпрому". Це їхні двосторонні контракти і їхні двосторонні відносини. Тому сам "Газпром" теж переживає. Але його гіперактивність полягає ще й в тому, що цей сезон для них сприятливий, бо очевидно, що буде холодна зима. Тому вони можуть провокувати газову кризу, а потім звинуватити в ній Україну.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...