81-ша стаття Конституції України говорить про те, що депутат, який вийшов із фракції, але був обраний за її списком, може бути позбавлений мандату в порядку визначеним законом. Але закону, який би регулював позбавлення манданту, немає. Юрій Луценко, який теж посилається на 81-шу статтю, стверджує, що оскільки Закон прямої дії, тому стаття може застосовуватися без закону. Конституція справді має пряму дію, але в разі, коли посилається на закон, необхідний для її роботи у повному обсязі.

Наприклад, давайте уявимо собі закон про імпічмент Президента. Його теж нема. І якщо нема закону про імпічмент, то як можна оголосити імпічмент Президенту і провести його законним шляхом? Потрібні спеціальні слідчі, уповноважені органи - ціла процедура, передбачена Конституцією.

Отже, ситуація щодо позбавлення депутатських мандатів Миколи Томенка і Єгора Фірсова до прийняття відповідного закону, є дуже дискусійною. Давайте уявимо собі, що з’їзд БПП пройшов із порушеннями, наприклад, статуту. Що в такому випадку, на підставі з’їзду, який проведений із порушеннями, позбавляти депутата повноважень? Або ж з’їзд перевищив свої повноваження і прийняв незаконне рішення, що тоді? А якщо після цього присягу прийме наступний за списком депутат і виявиться, що попереднього депутата позбавили повноважень незаконно. Що робити в такому випадку? На один мандат два депутати? Хоча є один мандат і один депутат. Це один із тих моментів, коли наше законодавство до кінця не врегульоване і видає отакі веселі речі.

Чудовим зразком, часткового застосування українського законодавства є Постанова ЦВК № 91 від 28 березня 2016 року. Цією Постановою повноваження Миколи Томенка та Єгора Фірсова таки було припинено.

Центральна виборча комісія в згаданій Постанові посилається на п.2 ч. 6 статті 81 Конституції України, яка справді визначає, що повноваження народного депутата достроково припиняються в разі виходу його з фракції.

Однак, при цьому ЦВК не взяла до уваги частину 6 цієї ж 81 статті Конституції, яка визначає що повноваження народного депутата припиняються достроково на підставі закону за рішенням вищого керівного органу партії.

Отже, п.6 ч.2 ст.81 Конституції визначає підставу припинення повноважень народного депутата, а ч.6 ст. 81 визначає порядок припинення цих повноважень.

В будь-якому випадку, ця справа має серйозну судову перспективу.

СМОТРИТЕ ВИДЕO ПО ТЕМЕ:

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости