Нині важливо судитися за права людей, а потім вже – за мандат

51

Багато людей запитують, чи буду я оскаржувати очевидне замовне і політичне рішення влади про позбавлення мене депутатського мандату.

Я буду це робити. Але для того ще є час, бо цілком очевидно, що ця справа мусить пройти українські суди і завершитись відповідним рішенням Європейського суду з прав людини.

Проте сьогодні важливіше захищати права людей, які потерпають через неправильну і безвідповідальну політику влади, а вже потім займатися своїм мандатом.

Саме тому ми хочемо через суд змусити Президента і Голову Верховної Ради оприлюднити Закон про державне фінансування профтехучилищ, виплатити стипендії, зарплати вчителям та і не допустити приватизацію приміщень ПТУ.

Інформую, що вчора Вищий адміністративний судзареєстрував позов від мене і Дмитра Добродомова з вимогою до Голови Верховної Ради, згідно з нормами Конституції, підписати та оприлюднити Закон України про зміни до Державного бюджету на 2016 рік щодо фінансування професійно-технічної освіти (реєстр. № 3830-3).

У позові, зокрема, йдеться про те, відповідний законопроект було ухвалено в парламенті 4 лютого 2016 року, а 9 лютого Закон було направлено на підпис Президенту. Частинами 1, 2 та 3 ст. 94 Конституції України імперативно встановлено: "Закон підписує Голова Верховної Ради України і невідкладно направляє його Президентові України.

Президент України протягом п’ятнадцяти днів після отримання закону підписує його, беручи до виконання, та офіційно оприлюднює його або повертає закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду. У разі якщо Президент України протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений".

Таким чином, всупереч ч.3 ст. 94 Конституції України протягом п’ятнадцяти днів після отримання Закону України Президентом України П. Порошенком прийнятий Верховною Радою України Закон "Про внесення змін до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" щодо фінансування професійно-технічної освіти" не підписано, офіційно не оприлюднено, як і не повернено з мотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду.

Лише 18 березня 2016 року законопроект повернуто з вето Президента для скасування, однак для ухвалення даного рішення Президентом було витрачено 38 календарних або 28 робочих днів, що прямо суперечить ч. 2 ст. 94 Конституції України, де імперативно встановлено строк - п’ятнадцять днів після отримання закону.

У зв’язку з цим ми просимо суд визнати протиправною бездіяльність Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана щодо не оприлюднення прийнятого Верховною Радою України 04.02.2016 року Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" щодо фінансування професійно-технічної освіти" згідно статті 94 Конституції України. А також - зобов’язати Голову Верховної Ради України В. Гройсмана підписати та офіційно оприлюднити даний закон в офіційному друкованому виданні.

СМОТРИТЕ ВИДЕO ПО ТЕМЕ:

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги