"Психологічна кризова служба" виникла з волонтерської психологічної служби Майдану. У 2013 році ми одні з перших почали надавати безкоштовну психологічну допомогу населенню і військовим.

Донині ми працюємо з людьми, які страждають від психологічних "поствоєнних" травм (це можуть бути як українські бійці, так і переселенці з окупованих територій): агресію, тривогу тощо. Такі симптоми виникають внаслідок стресів, які людина отримала у зоні АТО. Люди або звертаються до нас самі, або ж через інші волонтерські групи, які направляють до нас усіх, кому потрібна психологічна допомога.

Варто відзначити, що якщо в сім’ї конфлікти були до війни, то після повернення з фронту ситуація не стає кращою, а, навпаки, погіршується. На перший план виходить питання міжособистісних стосунків і довіри.

Щодо проблем, з якими до нас звертаються, то найпоширенішими з них є це ж загострення конфліктів у сім'ї, які зумовлені складнощами комунікації, агресія з боку чоловіків, апатія. Одна з найпоширеніших проблем, з якою ми зустрічаємось – алкоголізм (мова не лише про затяжне вживання алкоголю, а й періодичне "якісне"), яка виникає з бажання "загасити" внутрішній адреналін. Після подібного відчуття людина й вдається до "стимулюючих" засобів: алкоголь, нікотин.

Окрім того, людям, які пережили тривалі стреси притаманне "емоційне вигорання" – явище яке зустрічається у тих, хто через побачене і пережите стає психологічно виснаженим. Таким людям дуже важко жити і працювати у звичному режимі, їм доводиться себе пересилювати, щоб отримати результат.

Свої особливі проблеми є і у поранених бійців. Таким людям необхідно працювати над подоланням отриманого стресу, болю та фантомними болями, почуття провини тощо. Часто у сім'ях де є поранені військові, ігнорують проблему і тим самим загострюють її. Своєю чергою, ми намагаємось працювати з дружинами і матерями, щоб навчити їх відповідально ставитись до цього, а також створювати атмосферу любові, яку повинен повсякчас відчувати постраждалий.

Окрема категорія людей, які потребують психологічної підтримки – ті, які зазнали втрат. Такі найчастіше такі групи потрапляють у затяжну депресію, так зване "горювання".

Додам, що психологічна реабілітація – це насамперед допомога. Не слід сприймати людей, які отримують таку підтримку як потенційно неврівноважених. Це люди, які потрапили у складне життєве становище з якого є вихід, тому їм просто слід допомогти звикнути до миру.

Читайте все новости по теме "АТО на Донбассе" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости